Potraviny, ktoré stopnú pocit vlčieho hladu

Ak vás prepadne neodolateľná chuť na čokoľvek, rozmýšľajte. A siahnite po týchto potravinách.

02.04.2016 11:00
losos Foto:
Losos je nielen chutná, ale aj zdravá ryba.
debata

Jačmeň

Je všeobecne známe, že sacharidy zvýšia hladinu cukru v krvi a tým zapríčinia vlčí hlad. Ale neplatí to pre všetky sacharidy. Takým sacharidom je aj jačmeň. Obsahuje mix látok, ktoré sa postarajú o dlhortvajúci pocit sýtosti. Jačmeň navyše znižuje hladinu cukru v krvi.

Červené korenie

Štúdie potvrdili, že červené korenie potláča chuť do jedla a zároveň pozitívne ovplyvňuje metabolizmus, ktorý vďaka tomu spaľuje viac kolórií. Ako ho konzumovať? Do hotového jedla pridajte pol čajovej lyžičky tohto korenia.

Chudé mäso

Proteíny sú skvelé v tom, že zasýtia na dlhú dobu. Prísun chudého mäsa sa postará o to, že nebudete mať chuť na niečo „iné“, menej zdravé, pretože žalúdok je sýty.

Mandle

Krátko po raňajkách vás prepadne opäť hlad? Pol hrste mandlí sa postará o to, že na hlad zabudnete. Zasýtia vás a okrem toho telu dodajú potrebné stopové prvky. Okrem toho, pravidelná konzumácia mandlí spôsobí, že sa vám budú žiadať menšie porcie hlavných jedál.

Losos

Vďaka vysokému obsahu omega 3-mastných kyselín konzumáciou lososa zvyšujete produkciu hormónu s názvom leptín v tele. A ten vydáva signál organizmu, že je už sýty. Ideálne je, ak lososa konzumujete pomaly.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #jačmeň #losos #vlčí hlad
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Cítite sa fyzicky aj psychicky veľmi dobre. Nezabúdajte však na pitný režim.
Skôr než niečo podpíšete,...

+ Pôjdete sa odreagovať na dlhšiu prechádzku do lesa.
Zohreje vás pri srdiečku ak prispejete ako dobrovoľník....