Ľadová voda, zelený čaj a káva - čo majú spoločné?

, 02.03.2016 12:00
French press, káva, kofeín
Káva, zelený čaj a ľadová voda spaľujú tuky a zrýchľujú metabolizmus. Autor:

Sú to tri nápoje, vďaka ktorým síce "len tak" neschudneme, ale podporia náš proces spaľovania tukov.

Ľadová voda

Naše telo samo v pokoji spotrebuje energiu, aby si udržalo normálnu ľudskú teplotu od 36,5 (ráno) do 37,8 stupňov (večer). Pritom sa spaľujú kalórie. Ak svojmu telu dodáme ľadovú vodu (3× 0,6 litra), postaráme sa o to, aby vynaložilo ešte viac energie. Za deň tak stratíme asi 100 kalórií, pričom za rok týmto štýlom až päť kilogramov.

Zelený čaj

Ak si zelený čaj sami zalejeme a neosladíme, prakticky neobsahuje žiadne kalórie. Jeho veľkou výhodou je, že pomáha spaľovať kalórie, čím podporuje proces chudnutia. Prišli na to vedci z americkej College of Nutrition podrobným pozorovaním. Účastníci štúdie, ktorí dva mesiace pili zelený čaj, v priemere schudli o tri kilogramy viac, ako tí, čo pili len vodu. Iná analýza zas prišla k záveru, že ľudia, ktorí pijú zelený čaj, majú užší pás a sú zdravší. Za zdravé účinky vďačí zelený čaj predovšetkým vysokému obsahu katechínu (27%).

Káva

Ale musíme hneď dodať aj b: Bez cukru a bez mlieka. V takom prípade hovoríme o káve ako o perfektnom nápoji, vďaka ktorému tiež spaľujeme tuky a zrýchľujeme metabolizmus. Dve až tri šálky pred tréningom zabezpečia, že budeme výkonnejší, čo znamená, že spálime viac kalórií.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kalórie #tréning #káva #mlieko #zelený čaj #metabolizmus #ľadová voda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku