Chudnete po starom? Takto sa chudne po novom!

, 26.02.2016 09:30
tmavá čokoláda, horká čokoláda
Tmavá čokoláda sa smie, je povolená. Čítajte. Autor:

Tu je zopár hlúpych diétnych tipov, ktoré sa ukázali, že v praxi nielenže nefungujú, ale majú opačný efekt.

Jesť 5× denne

Pravidlo znelo: Málo a často. Veľa diét ho odporúča. Znamená to: tri hlavné jedlá a dve medzi tým (desiata a olovrant). Netreba, po novom sa odporúča jesť trikrát denne. Aj vedci z univerzity v Zürichu zistili, že práve desiata s olovrantom spôsobujú únavu, zjednodušene povedané, nič sa nám nechce. Na rozdiel od toho hlad zvyšuje aktivitu a ešte viac podporuje chudnutie. Telo si pri tom vytvára tukové rezervy a navyše má chuť viac sa pohybovať.

Z váhy najlepšia kamarátka

Zošaliete, jednoznačne, ak sa budete denne vážiť. Ak trochu schudnete, na druhý deň je možné, že priberiete. Ako sa vraví, „z vody“. Nevraviac o menštruácii či plodných dňoch, kedy sa váha mnohých dievčat zvýši aj o dva kilogramy. Je to frustrujúce. Ako je to po novom? Pozornosť zamerajte na svoj cieľ a váhu kontrolujte raz za týždeň – to stačí. Štúdie ukázali, že ženy, ktoré sa tohto pravidla držali, boli v chudnutí úspešnejšie.

Veľa športu – veľký hlad

Aj také odporúčanie už v istej diéte odznelo: Nešportujte, pretože pohyb vyvoláva hlad! Hlúposť storočia. Nikto nikdy nedokázal, že šport vyvoláva hlad.

Sladkosti sú zakázané

Pomocníkom pri chudnutí však môže byť horká čokoláda, drží chuť na sladké „v šachu“. Tú konzumáciou čokolády utíšime a hormóny šťastia zas pomôžu pri stupňujúcej mrzutosti. Najvhodnejšia je tmavá čokoláda s obsahom kakaa najmenej 70 percent.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#pohyb #chudnutie #únava #hlad #kakao #váha #tmavá čokoláda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Premýšľajte nad svojim zdravím, mali by ste sa viac snažiť vylepšiť si ho.
Nebuďte na nadriadených až...

+ To čo zjete sa odrazí aj na vašej pokožke, myslite nato.
Nepotrebujete veľa peňazí, prestaňte sa za nimi...