Potraviny dobrej nálady? Sú také!

04.02.2016 13:00
rozmarín, bylinky, korenie
Na psychiku má pozitívny vplyv aj rozmarín. Autor:

Vyskúšajte potraviny, vďala ktorým vaša duša pookreje.

Banány

Sú sladké a chutné a patria medzi najobľúbenejšie ovocie. Vysoký obsah vitamínu B6 pomáha napríklad pri PMS syndróme, ktorého dopady na organizmus zmierňuje. Celkovej duševnej pohode prospievajú stopové prvky v banánoch ako draslík a aminokyselina tryptofán, ktorá podmieňuje tvorbu serotonínu.

Špargľa

Súbor látok obsianutý v tejto zelenine je výborným pomocníkom pre nervovú sústavu. Komplex vitamínov B pomáha pri udržiavaní psychickej rovnováhy. Vitamíny A, K a C, kyselina listová, draslík, mangán a meď zasa zvyšujú telesnú energiu a pozitívne ovplyvňujú emocionálny stav.

Avokádo

Je významným zdrojom nenasýtených mastných kyselín a aminokyseliny tryptofán. Okrem toho ešte poskytuje vitamín B6 a kyselinu listovú – tieto látky podporujú tvorbu serotonínu – hormónu dobrej nálady v organizme.

Rozmarín

Rozmarín výrazne pomáha pri relaxácii nervovej sústavy, éterické oleje v ňom obsianuté stimulujú krvný obeh a majú vplyv na mozgové funkcie. Pri zvýšenej nervovej vyčerpanosti povzbudí čaj v kombinácii s medovkou a mätou. Pozor – piť len v malých množstvách.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#banán #rozmarín #psychika #nálada
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dnes sa uvoľnite a zabavte sa, urobte si pekný večer bez starostí.
Pracovné povinnosti hoďte za hlavu a...

+ Neznepríjemňujte deň aj ľuďom okolo seba, budú na vás nahnevaní.
Svoje dlhy si plaťte na čas, nenechávajte...