Sedem tajomstiev superzdravých ľudí

25.10.2015 17:00
jablko, zdravie, zdravá výživa, ovocie
Vymeňte komplex vitamínov a zázračných preparátov za jedno jablko denne. Autor:

Poznáte ich z televízie aj z bežného života. Majú už vek, ktorý dávno presiahol priemernú dĺžku života a tešia sa zdraviu aj vitalite.

Každý zvykne hovoriť iný recept na dlhovekosť, ale isté charakteristiky ich spájajú.

Optimizmus

Nikdy nie je tak dobre, aby nemohlo byť lepšie. Toto je životná výbava dlhovekých ľudí. Aj ich zvykne lúpať v krížoch, bývajú unavení, dokonca aj podráždení. Riadia sa však heslom, že každý deň môžu spraviť niečo preto, aby bolo pešie. A nejako im to celý život funguje.

Hýbu sa

Nepreháňajú to, nesiahajú na maximum svojej tepovej frekvencie každý druhý deň, ale chápu, že veci, ktoré sa nehýbu, akoby umierali už za života. V prírode sú nehybné len tie veci, ktoré už majú osud spočítaný. Vitálni a zdraví ľudia pochopili, že aj oni patria do prírody a nie sú súčasťou kancelárskeho inventáru.

Jedno jablko denne

O tomto plode sa hovorí ako o lekárovi všetkých neduhov. Komplex vitamínov a zázračných preparátov vymenili za jedno jablko denne. V našich končinách je tejto plodiny našťastie dostatok. Len ju málo konzumujeme.

Jedia tuky

Len v tukoch sa totiž vedia zužitkovať vitamíny A, D, E a K. Zároveň je tuk bohatou zásobou energie a výživa bunkových membrán. Superzdraví ľudia nepodľahli fáme o eliminácii tukov a ládovaniu sa nízkotučnými výrobkami. Aj preto netrpia nadváhou a sú zdraví.

Žijú v súčasnosti

Najlepšou alternatívou na zníženie stresu a strachu z budúcnosti bola vyhodnotená formulácia: „Trápiť sa je zbytočné. Ak niečo môžeme urobiť, urobme to. Ak nie, je zbytočné sa tým zaoberať.“ Pripraviť sa na budúcnosť znamená nebyť lenivý, ale nebrať zodpovednosť za to, čo nemôžeme ovplyvniť. Neprospieva to zdraviu. A skracuje život.

Experimentujú s jedlom

Majú radi pestrosť. Radi skúšajú nové chute a jedlá. Nielenže si tým obohacujú život, majú chuť skúmať nové veci, ale zároveň im pestrosť poskytne dostatok výživy, aby nepotrebovali príliš veľa doplnkov stravy, ale ani sa príliš jednotvárnou stravou neochudobňovali o živiny.

Vedia odpustiť

Nenechajú si síce skákať po hlave, ale nedržia v sebe zlosť. Neriešia intrigy a nehasia, čo ich nepáli. Neživia v sebe hnev, nenávisť a negatívne pocity. Pochopili, že nimi sa nič nevyrieši, akurát z nich môžu vnikať choroby a nádory.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pohyb #zdravá výživa #dlhovekosť #pestrá strava #optimizmus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Cítite sa výborne, preto by bolo vhodné pozitívnu energiu správne využiť.
Vaše pracovné aktivity budú...

+ Dávajte pozor na úrazy, ktoré sa vám môžu prihodiť pri športovaní.
Môžete zvýšiť svoj majetok, ale za akú...