Týmto prešľapom sa vaša vagína nepoteší!

, 04.09.2015 07:00
vagína
Ilustračné foto. Autor:

Verte, či neverte, aj vagína má svoje obľúbené veci a potom tie, ktoré jej rozhodne škodia. Poradíme, ako im predísť.

Bez sprchy po sexe

Kto by už mal na to chuť? Najlepšie je po sexe zaspať a nie prebudiť sa po peknom sne a znova vojsť pod sprchu. Avšak odborníci sa zhodujú: Rozhodne sa treba prekonať. V kúpeľni sa po sexe vyčistiť a vyhnúť sa tým prípadným infekciám a ochoreniam. Jednoducho sprchou zabránime, aby sme dostali napríklad infekciu močového mechúra.

Tampóny na dlho

Tampóny sú praktické, ale pozor na ne. Zabraňujeme nimi krvi, aby mohla pohodlne a bez prekážok vytiecť. Čo môžeme v takýchto prípadoch spraviť, aby sa to našej vagíne páčilo viac? Dbajte na to, aby ste si tampón vymieňali každé tri hodiny, aby nedošlo k narušeniu jej krehkej rovnováhy a nepovzbudili ste bakteriálne a plesňové infekcie.

Nosiť stále nohavice

Vy nemôžete dýchať a nemôže ani „ona“ dýchať, čo môže viesť opäť k infekciám. Čo môžete spraviť? Nechajte ju do sýtosti dýchať, pri každej príležitosti. V noci spite bez nohavičiek a cez deň sa snažte nosiť bavlnenú spodnú bielizeň. Bielizeň perte aspoň pri 60 stupňoch.

Menej pohybu

Aj vagína potrebuje pohyb, aby bola vo forme. Inak hrozia problémy nielen pri sexe či pri pôrode, ale aj neskôr, môže sa ozvať inkontinencia. Čo môžete spraviť? Používajte svaly panvového dna (nielen) pri sexe – pravidelne ich sťahujte. Nie je to len dobrý tréning pre vagínu, poteší sa mu pri sexe aj váš partner.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vagína #tampón #pôrod #panvové dno #nohavičky #infekčné choroby #bavlna
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zubná hygiena vám pomôže vyriešiť nemalé komplikácie.
Žijete s človekom, ktorý vás bude finančne využívať....

+ Zdravotné ťažkosti nemáte, ale prácou pri počítači si zhoršujete zrak.
Nastanú zmeny v platení trvalých...