Eukalyptová sprcha
Pohodlie domáceho wellness centra sa nedá ničím nahradiť. Aby ste sa cítili ako niekde v kúpeľoch a využili aj vonné účinky eukalyptu, stačí málo. Naviažte si vetvičku pod sprchu. Pri každom pustení vody sa tak uvoľnia čiastočky arómy a silíc, ktoré vám budú stekať voľne po pokožke a zároveň ovlažovať zmysly.
Inhalácia s balzamom
Pri dlhom horúcom kúpeli, keď počas leta nastanú chladné dni, je ideálne na rozpúšťanie stresu použiť listy eukalyptu, môžu byť aj narezané, alebo celé, poukladané priamo do vane. Stačí ich voľne rozmiestniť okolo vás a po pár minútach lúhovania pocítite efekt. Je to skvelý spôsob, ako sa zbaviť kŕčov a svalovice po túre. Eukalyptus rýchlo uvoľňuje svalstvo. Tak isto alergikom pomáha prekonať prejavy sennej nádchy.
Depresia odíde na počkanie
Eukalyptus treba mať na blízku, ak vás premáha úzkosť, začínate cítiť melanchóliu, prípadne na vás dopadajú stavy depresie. Eukalyptus má z nevysvetliteľných dôvodov priam ópiový účinok na ľudskú psychiku. Môžete použiť pravý eukalyptový olej do aromalampy, alebo si spraviť inhaláciu z čerstvých lístkov a inhalujte vôňu. Svet bude na počkanie krajším miestom, nielen voňavejším.
Lepší vzduch najmä cez leto
Výhodou eukalyptu je, že si ho môžete pestovať aj doma. Svoju vôňu šíri aj v črepníku, no ešte sa zintenzívni, ak dáte lístky sušiť. O pozitívnych účinkoch eukalyptu netreba diskutovať, sú vedecky podložené. Aromatické látky uvoľňované pri sušení vzduch dezinfikujú a zvyšujú jeho vlhkosť. Ideálne na horúce dni.
Malé upozornenie
Nikdy nezabudnite, že eukalyptus je pre človeka zásadne vhodný len na vonkajšie použitie. Tvorí síce veľký časť jedálneho lístka medvedíka koala, ale pre človeka je nebezpečný, dokonca môže spôsobiť otravu. Vonia aj lieči, ale nechutí.