Poraďte si s nepeknými ozdobami kože prirodzeným spôsobom a receptami, ktoré používali na pleť bez vyrážok už naše staré mamy.
Repík
Pri akné ide predovšetkým o zápalové procesy na koži. Preto je základom staviť na bylinky, ktoré s nimi vedia zatočiť. Veľmi dobrou voľbou je práve repík. Hojivý odvar sa pripraví lúhovaním podobne ako čaj, iba silnejší a prikladá sa na postihnuté miesta. Najlepšie je aplikovať tri až päťkrát denne.
Zelený čaj
Ideálna voľba pre tých, ktorým by odvary z kvetov mohli spôsobiť kožné alergie. Zelený čaj sa nemusí len piť. Je prudko antioxidačný, čo veľmi vhodne hasí práve akné. Spravte si silnejší odvar a pomocou vatových tampónov vydezinfikujte pokožku. Hodí sa aj do pleťovej masky, keď ho zmiešate s jogurtom a necháte pôsobiť. Vhodná a spoľahlivá náhrada drahých prípravkov.
Žihľava
Určite nie prikladať, ale vypiť liter žihľavového čaju denne. Spoľahlivo prečisťuje krv od toxínov a tým čistí pleť aj z vnútra. Medzi pozitívne efekty patrí aj zníženie tvorby vyrážok, plus sviežejší a zdravší vzhľad samotnej pleti.
Zinok a B-čko
Dva základné prvky, ktoré ak chýbajú, tak pleť sa hlási alarmom v podobe narastajúcich pupáčikov. Nemusíte nutne siahať po farmaceutických prípravkoch. Najviac zinku sa nachádza v ustriciach, hovädzom mäsa, či vnútornostiach. Vitamínov B je celé spektrum a nachádzajú sa v obilninách, strukovinách, pšeničných klíčkoch, v zemiakoch, ale aj syroch, či vaječnom žĺtku.
Skorocel
V jeho názve je už obsiahnutý dôvod, prečo práve on. Vynikajúci je jeho výluh v alkohole. Po zriedení s vodou sa aplikuje priamo na postihnuté miesta a akné sa zacelia bez zbytočných jaziev.