Čo pri chudnutí funguje u kamarátky, u vás nemusí

Neverte ani zaručeným informáciám o chudnutí. Každý zhadzuje kilá inak.

14.11.2014 17:00
chudnutie - zhadzovanie kíl Foto:
Chudnete! Tak neverte overeným receptom.
debata

Skutočnosť, že vaša kamarátka zhodila vďaka niektorej z diét rovných 10 kilogramov ešte neznamená, že rovnaký úspech zaznamenáte so spomínanou diétou aj vy. Nie každá diéta je vhodná pre všetkých. A vždy treba brať do úvahy nielen stravu, ale aj pohyb. Možno vám kamarátka zabudla povedať, že okrem diéty trávila v posilňovni každý deň. Skôr, než sa do nejakej diéty pustíte, skúste si reálne predstaviť, akých produktov by ste sa vo svojej strave dokázali zrieknuť najľahšie. A možno tomu prispôsobiť váš nový jedálniček.

Prvé kilo je preč! Teraz to pôjde už ľahšie… Bohužiaľ, ani toto neplatí u každého rovnako. Po prvých úspešných týždňoch, kedy sa vám darilo, začne ubúdanie hmotnosti stagnovať. Začnete častejšie pociťovať vlčí hlad a nervozita z toho, že sa vám prestáva dariť, bude stúpať. Čo s tým? Skúste sa zamerať nielen na niekoľkomesačné chudnutie, ale nastavte sa celkovo na zdravší životný štýl. Držte sa svojej novej cesty a verte tomu, že chudnutie bude napredovať. Len sa nevracajte k starým zlozvykom, ak ste vydržali niekoľko mesiacov! Chce to sebadisciplínu, ale tá sa vyplatí v momente, keď sa postavíte na váhu.

Diéta stačí, športom sa trápiť nebudem… Pozor! Len zmena stravy vás k vytúženej postave neprivedie. Práve vďaka športu naštartujete metabolizmus, rozprúdite krvný obeh a telo bude spaľovať oveľa ľahšie. Ako na to? Dohodnite sa s kamarátku alebo s trénerom, ktorý bude nad vaším plánom držať ochrannú ruku. Ak v tom nie ste sama, aj šport sa môže stať niečím príjemným a nielen nutným zlom. Navyše, je skvelé, ak sa šport stane súčasťou vášho nového života a časom sa naň začnete dokonca tešiť. Je to veľký kus vo vašej ceste k skvelému telu.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #dieťa #úspech #cieľ #kologram

+ Budete mať stres z cestovania, ktorý spôsobí nepokoj a nespavosť.
Investujte do vzdelania, aby ste zvýšili...

+ Ranné cvičenie vám pomôže dosiahnuť dobrú kondíciu a hlavne náladu.
Nemôžete sa uspokojiť len so snívaním,...