Poznáte dôvody vášho prejedania sa?

, 23.05.2014 07:00
obezita - prejedanie sa - metabolický syndróm
Neprejedajte sa, lebo vaša hmotnosť porastie. Autor:

Ak nechcete zbytočne priberať, týmto stravovacím chybám sa vyhnite:

Dlhé prestávky medzi jedlom

Nedokážete si počas dňa vytvoriť pravidelný stravovací režim? To je chyba! Ak sú prestávky medzi jedlom priveľmi dlhé, následne vás ovládne pocit vlčieho hladu a doslova do seba „nahádžete“ všetko, čo nájdete doma v chladničke. Navyše, pocit nasýtenia sa dostaví až 20 minút po jedle, takže skúste vydržať, než sa pustíte do ďalšieho maškrtenia.

Prísne zákazy

Chcete chudnúť a tak ste sa rozhodli pre veľmi prísny stravovací režim a postupne ste z vášho jedálnička vylúčili naozaj veľa potravín. Čo sa ale stane? Premôže vás neodolateľný pocit na niečo zakázané a odoláte len veľmi ťažko. Vaše telo ste nechali vytrápiť a ono si to, čo mu odmietate dať v malých množstvách, napokon vypýta. Ale to už bude iná porcia!

Večera pred televízorom

Aj spôsob stolovania sa podpisuje pod vaše stravovanie. Ak si pred televízor nanosíte všetko možné a jete počas obľúbeného seriálu, len ťažko ustrážite množstvo. Nemáte hranicu a tak sa večer zaručene prejete. Zmeňte to! Z večerného stolovania si urobte príjemný rituál plný vyváženej stravy. A potom už žiadne maškrtenie!

Veľké taniere a mega porcie

Malý tanier – malá porcia, veľký tanier – veľká porcia. To je jednoduchá matematika! Zbytočne veľké porcie občas zjeme aj preto, že nám je ľúto jedlo z taniera vyhodiť. Vždy myslite na to, aby ste si naložili primeranú porciu a radšej na menší tanier. Je to opäť otázka stolovania, ktorú môžete zmeniť a vylepšiť veľmi jednoducho.

Športovanie s prázdnym žalúdkom

Tesne pred športovým výkonom by ste jesť nemali, ideálne je jesť dve hodiny pred tým. Ak sa totiž za športom vyberiete s prázdnym žalúdkom, nielenže si cvičenie doslova odtrpíte, ale následne vás ovládne opäť vlčí hlad a zjete všetko, čo vám príde pod ruku. Aj po cvičení je dobré sa najesť a telu doplniť sacharidy – stačí však ovocie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#dieťa #obezita #zásady #prejedanie sa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nespomínajte na bolestivé miesta na tele, robíte tým zle len sami sebe.
Nekupujte nezdravé jedlo, ktoré...

+ Nenamáhajte svoje srdce, potrebujete kľudnejší režim ako doteraz.
Všetko je v najlepšom poriadku, nemáte...