Novoročné predsavzatie – viac sily a optimizmu

Na prelome rokov by nezaškodilo trochu bilancovať a ak bol predošlý rok príliš uponáhľaný, stresujúci a vyčerpávajúci, je na čase zvážiť kapacity.

02.01.2014 17:00
Choďte za tým všetkým, táto cesta vás určite... Foto:
Choďte za tým všetkým, táto cesta vás určite nesklame!
debata

Vybité baterky?

Išli ste na doraz a na sklonku roka takmer vyhoreli, ledva si užili aké-také voľno a tešili sa, že je už po sviatkoch? Ale zvládli ste to a dávate si dobrý bod, ako každý rok? Možno by ste dokázali uniesť i viac, ale ak z toho nemáte pôžitok, iba ďalšiu čiarku v zozname vecí, ktoré „bolo nutné vybaviť a stihnúť“, nie je to ono. Mali by ste radšej skúsiť nájsť pre seba i najbližších to, čo vás robí šťastnými a dokázať mať z toho skutočnú radosť.

Načerpajte silu

Ak vaše hlavné problémy tvorí najmä strach z toho, či obstojíte v súkromí a v práci, či sa zaradíte aspoň do uspokojivého priemeru a naháňate sa za úspechom v tomto zmysle, mali by ste pribrzdiť. Možno by ste neverili, ale každý sa zaobíde bez vašej prehnanej snahy o dokonalosť, doplácate iba vy – svojimi silami, energiou, schopnosťami a možnosťami. Neoberajte sa zbytočne o toto všetko, šetrite sa, doprajte si oddych a skvalitnite veci tam, kde to má zmysel.

Nesťažujte sa, žite!

Z povinností vám neubudne tým, že sa budete sťažovať aké to máte ťažké. Namiesto toho poriadne prehodnoťte priority a začnite si konečne vážiť sami seba a hodnoty, ktoré stoja za to. Ak neviete, ktoré to sú, zapozerajte sa do očí partnera, detí a všetkých blízkych, ktorí vás majú radi a chceli by si s vami užiť ešte veľa zaujímavých zážitkov a zábavy. Vnímajte, po čom skutočne túži vaša najbližšia rodina a riaďte sa vnútorným hlasom, ktorý vám našepkáva, po čom túžite vy. Choďte za tým všetkým, táto cesta vás určite nesklame!

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #plány #záväzky #Nový rok #ako zvládnuť rok 2014

+ Pridajte do svojho jedálnička viac celozrnných produktov na zlepšenie trávenia.
Financie využívate správne a...

+ Zabúdajte na večerné vyjedanie chladničky, zbytočne navyše priberiete.
Pokiaľ dokážete byť šťastný aj bez...