Aj vy si spravte krajšiu jeseň

Keď odchádza leto, sme smutní. Smútime za teplom, za tou bezstarostnosťou, za tou uhorkou, čo vládla v tom najkrajšom a najteplejšom ročnom období.

05.09.2013 17:00
jeseň Foto:
Jeseň, ktorá nie je na zahodenie.
debata

Aj jeseň má však veľa výhod a prežijete ju krajšie, keď si ich uvedomíte. V prvom rade sa čas nedá zastaviť. A keby ste chceli byť veľmi pozitívna, v jeseni sa už pomaly, ale isto začneme opäť blížiť k letu. A ešte máme predsa pred sebou babie leto, ktoré nie je na zahodenie, ale príjemne oteplí naše pochmúrne dni, ktoré o chvíľu preberú žezlo.

Nový šatník

Kúpte si niečo nové, jesenné, rolák, svetrík, sako, nové rifle či pančuchy. S novými vecami sa vám bude lepšie zvládať jeseň. Myslite však predovšetkým na pekné svieže farby, neoblečte sa do tmavých.

Nový záväzok

Leto v sebe nesie aj niečo negatívne. Viacerí sa tých teplých dní prejeme, sme otrávení, leniví a chýba nám motivácia. Najviac sa to odrazí pravdaže v práci. Nápadov je akosi málo, nálada pod psa. S príchodom jesene by sa to všetko malo zmeniť, aj vďaka atmosféry, ktorá vládne všade navôkol. Deti už začali chodiť do školy, všetci sa prepli na iný režim.

Cvičte

Už nemáte výhovorku, že pre príliš teplé počasie sa vám nechce chodiť behať. Už teplo nie je, čo znamená, že na hrádzu môžete vybehnúť aj bezprostredne po práci. Ak patríte k ľuďom, ktorí v lete skôr priberú ako schudnú (hoci ste veľa plávali, zmrzline a langošom ste odolať nedokázali), teraz sa môžete tešiť na to, ako vám začne váha klesať.

Učte sa

Ak máte podnetov málo a stále sa cítite ako „zbitý pes“, vybite klin klinom a napríklad sa začnite učiť angličtinu, španielčinu, alebo sa prihláste do kurzu varenia pre nezadané. Urobte hocičo, čo vyplní vašu „nudu“, ktorá vám kraľuje, keď odídete z práce.

debata chyba
Viac na túto tému: #jeseň #príchod jesene #pekná jeseň

+ Pobyt na čerstvom vzduchu za každého počasia vám urobí dobre.
Nechýba vám rozvaha, skúste zariskovať a užite si...

+ Skontrolujte svoju hmotnosť a ak budete spokojná odmeňte sa.
Netrápte sa ohľadom peňazí, dovolenku si treba...