Ružovka nie je konečná stanica. Pomáha vitamín C, E a B6!

, 16.07.2013 14:30
ryby
Aj ryby pomôžu zmierniť príznaky ružovky. Autor:

Začervenalá tvár - kto by to chcel? Žene s ružovkou (tzv. rosacea) v takom prípade neostáva nič iné - len si tvár natierať make-upom.

Príčina neznáma

Podľa štatistiky ružovka najviac trápi ženy so svetlou pleťou, pričom vek nie je rozhodujúci. Okrem toho, že im po určitých jedlách tvár sčervenie, objavia sa na nej aj drobné vyrážky. Prečo ochorenie vznikne, celkom jasné nie je. Avšak tak, ako za väčšinou ochorení, aj za ružovkou sa skrývajú dedičné sklony. Údajne môžu za ochorenie aj mikroskopické roztoče žijúce v ľudskej koži, na vine však môže byť aj imunita a stres.

Spúšťače

Podobne ako depresia, aj rosacea má svoje spúšťače. Najcitlivejšie pokožka reaguje na teplo, slnko, chlad, stres, ale aj aj korenisté jedlá, alkohol a niektoré lieky. Pokožke môže dokonca ublížiť aj horúca káva či čaj. Nápomocným sa stane denník. Treba si dôkladne zapisovať, čo jeme, po ktorých jedlách sčervenieme a tým sa začať programovo vyhýbať.

Pomôže ovocie aj semená

Ak si chce žena (alebo aj muž, aj mužov trápi toto ochorenie) pomôcť, potom by mal(a) konzumovať jedlá bohaté na betakarotén. Pokožke pomáha aj vitamín E. Dobrý je ale aj vitamín B6. K jedlám, ktoré sa oplatí konzumovať vo väčšom „štýle“ a rozhodnej častejšie, patria ľanové a tekvicové semená, mastné ryby, bobuľové ovocie, brokolica a kivi.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ V chladnom počasí nezabúdajte na čiapku, zdravie máte len jedno.
Nezabávajte sa a vybavte si prácu počas...

+ Berte všetko s nadhľadom, nepripisujte všetkému tak veľký význam.
Neuzatvárajte dnes s nikým stávky,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk