Suši pochúťky, ktoré (nie) sú dobré pre vašu líniu

22.02.2012 15:11
Suši pochúťky, ktoré (nie) sú dobré pre vašu...
Suši pochúťky, ktoré (nie) sú dobré pre vašu líniu Autor:

Aj vy ste prepadli mánii japonskej kuchyne a suši? Vedzte, že aj jednotlivé druhy chutných dibrôt však môžu mať rozličné účinky na našu figúru.

ÁNO
Pokiaľ si chcete udržať štíhlu líniu, určite stavte na kúsky lososového a tuniakového suši, ktoré je bohaté na nenasýtené omega kyseliny, množstvo vitamínu D a sú výdatné z hľadiska obsahu bielkovín.

Áno môžete povedať aj wasabi, ktoré je plné antioxidantov a obsahuje látky, ktoré napomáhajú fungovaniu iných účinných vitamínov a minerálov v tele. Napríklad brokolici a jej protirakovinovým účinkom.

Sashimi je typ suši, ktoré je mimoriadne vhodnou pochúťkou. Je takmer bez sacharidov, podáva sa bez ryže či extra príloh. Skrátka ide o chutný kus mäska.

Vegetariánske suši s avokádom, uhorkou či morskými riasami sú chutné, výdatné a zdravé. Pokiaľ budú pripravené v hnedej (celozrnej) ryži, ešte lepšie.

Áno platí aj pre zázvor, ktorý väčšina z nás odkladá pri objednávke suši menu bokom. Zázvor obsahuje draslík, mangán, horčík či množstvo antioxidantov.

NIE
Jarné rolky dochrumkava osmažené nepatria k jedlám, ktoré vaša línia privíta. Nasiaknuté olejom nie sú veľmi zdravé a padnú zaťažko aj vášmu žalúdku.

Nehovoríme ultimatívne nie, ale zvažujte množstvo sójovej omáčky. Vysoký obsah soli neprospieva nášmu tráviacemu, ani kardiovaskulárnemu systému. Mnohé reštaurácie už ponúkajú sójové omáčky so zníženým obsahom soli.

Nie je to síce bežná ponuka suši menu, ale aj tam sa už dostala majonéza. Vy ju vynechajte.

Text: gj, pre Žena.Pravda.sk
Foto: SHUTTERSTOCK

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Doprajte si sladkosti na nervy, budete pokojnejší a prospeje vám to.
O svojich finančných problémoch sa...

+ Nemračte sa stále, zlá nálada sa môže len stupňovať.
Dobre ste investovali, teraz si môžete užívať...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk