Prežijete nové emócie, stanete sa odvážnejšou! Tak sa zbaľte na cestu

Zvažujete cestu do vzdialenej destinácie? Neváhajte, tu sú dôvody, prečo je dobré vyraziť.

07.02.2019 15:00
cestovanie, cestovateľka, ruksak, dovolenka,... Foto:
Hurá na cesty!
debata

Budete tolerantnejšia

Nové krajiny nám venujú nové skúsenosti aj zážitky, objavíte zaujímavé chute, krásne miesta, nezabudnuteľné okamihy. Cestovanie nám otvára nové horizonty, aj vďaka sledovaniu života kdesi ďaleko sa veľa naučíme o tom našom. Napokon, vďaka spoznávaniu nových kultúr sa z nás stane tolerantnejší človek, otvorený prijímať nové veci.

Zažijete nové emócie

Už len balenie na ďalekú cestu je plné očakávania, nasleduje cesta na letisko, samotný let, trocha obáv a veľa radosti. S cestovanám sa spája množstvo emócií, ku ktorým sa počas bežných dní nedostávame tak často. Iste, niekedy nás na ceste čaká aj sklamanie či horší zážitok, ale následne príde skvelý okamih, vďaka ktorému sa olatilo odlepiť sa od „rodnej hrudy“.

Naberiete odvahu

Počas cestovania do neznámych a ďalekých krajín sa stávajú neočakávané veci, stretávate množstvo ľudí a okolnosti vás donútia riešiť veci, o ktorých sa vám doma ani len nesnívalo. Iste, spočiatku ide o stres, ale časom, s pribúdajúcim počtom ciet, budete čoraz sebavedomejšia aj smelšia. A tieto vaše skúsenosti sa pretavia aj do bežného života.

Začnete si viac vážiť vlastný domov

Dobrodružstvo je fajn, ale aj tak sa vždy potešíte, ak pred sebou uvidíte svoju posteľ, objímete svojich rodičov či priateľov. Pri odlúčení zistíte, ako sa máte dobre a za všetko, čo máte doma, budete oveľa vďačnejšia. Pri spoznávaní života v iných krajinách zistíte, že sa máte priam kráľovsky, hoci častokrát na všetko iba frflete.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #cestovanie #adrenalín #balenie #spoznávanie

+ Odlišnosť je krásna, nezabúdajte, že chcete byť sama sebou.
Začnite si šetriť, peniaze budete potrebovať na...

+ Na alkohol zabudnite, zabaviť sa dokážete aj lepším spôsobom.
Nemusíte byť vždy stredobodom pozornosti, nie vždy...