Ste tehotná? Vaša pokožka si vyžaduje viac pozornosti!

db, Pravda.sk | 10.01.2019 17:00
tehotenstvo - bruško - pôrod - výživa - bábätko
Vyhýbajte sa produktom, ktoré majú zosvetľujúci účinok, pigmentové škvrny častokrát po pôrode vymiznú. Autor:
Tehotenstvo so sebou prináša celú škálu zmien. Posvieťte si aj na skrášľovací program.

Budúce mamičky by mali predovšetkým dbať o:

Viac hydratácie namiesto tuku

Keďže pokožka počas tehotenstva produkuje často veľa mazu, netreba ju zaťažovať ešte mastnými krémami. Ľahké hydrogély a zvlhčovanie pomôžu tehuľke viac.

Pomoc od odborníkov

To, že veľa tehotných žien trápia vyrážky, je spôsobené hormonálnymi zmenami a bohužiaľ, nedá sa to zmeniť. Mastnému lesknutiu a tvorbe komedónov však možno zabrániť. Napríklad zmenou starostlivosti a odbornou radou kozmetičky.

Nekrémovať, masírovať!

Počas tehotenstva môže telo zadržiavať vodu v nohách, ale aj v tvári (predovšetkým v oblasti očí). Starostlivosť by preto nemala byť zameraná na natieranie, ale skôr na jemné masírovanie. Stimuluje sa tým mikrocirkulácia.

Prevencia proti striám

Produkty s éterickými olejmi, ktoré obsahujú levanduľu, linalool, nerolidol, ružu, ružové drevo, mandľu či pupalku by mali pomôcť v snahe predísť tehotenským striám. V tomto prípade je dôležitá aplikácia. Masáž musí byť jemná, aby podporila krvný obeh v postihnutej oblasti a udržala pružnosť spojivového tkaniva.

Pravidelná UV ochrana

Keďže počas tehotenstva často dochádza k vzniku pigmentovaných škvŕn, UV ochrana je ešte o čosi dôležitejšia. Odporúča sa každodenné používanie denného krému s SPF, a to v akomkoľvek ročnom období. Vyhýbajte sa produktom, ktoré majú zosvetľujúci účinok, pigmentové škvrny častokrát po pôrode vymiznú.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ