V znamení bielej! Mirka Federer aj vojvodkyňa Kate žiarili na tenise

Pravda.sk, zg | 18.07.2017 09:30
Kedysi bola biela farba takpovediac povinnou na tenisových kurtoch. Zdá sa, že posledné týždne ju preniesli aj do hľadiska.
Vojvodkyňa Catherine na finálovom zápase vo...
Vojvodkyňa Catherine na finálovom zápase vo Wimbledone. V bielych šatách s kvetinovým motívom na sukni. Autor: Reuters, ANDREW COULDRIDGE

Na nedávnom grandslamovom turnaji vo Wimbledone sa objavilo niekoľko známych dám v hľadisku – a práve snehobiela či krémová a smotanová sa ocitli v hľadáčiku ich pozornosti pri výbere garderóby. Výsledok je očarujúci a rozhodne stojí za inšpiráciu.

Prítomnosť vojvodkyne Catherine vždy zaručí pozornosť médií, ale tiež je zárukou elegancie a príťažlivého vkusu. Manželka princa Williama nesklamala ani tento rok a to hneď dvakrát. Prvá voľba bola hravá – model bodkovaných šiat pôsobil dievčensky a roztomilo, uvoľnene a pritom pôvabne. Ešte o kúsok vydarenejšia však bola garderóba veľkej fanúšičky tenisu v deň mužského finále. Vojvodkyňa z Cambridge dorazila na zápas v bielych šatách s kvetinovým dekoratívnym vzorom na sukňovej časti. Potlač makových kvetov a rozkvitnutej lúčnej flóry priam akcentovala horúce a príjemné počasie v Londýne.

Mirka Federer počas prestávky vo finálovom...
Mirka Federer počas prestávky vo finálovom zápase jej manžela Rogera a Chorváta Marina Čiliča. Autor: SITA/AP, Alastair Grant

Aj mladšia sestra Catherine Middletonovej, ostrosledovaná Pippa, si vybrala na jednu zo svojich návštev wimbledonských kurtov bielu farbu. Model jednoduchých šiat s decentným véčkovým výstrihom fungoval u nej na jednotku a Pippa pôsobila elegantne aj vkusne.

Na bielu vlnu nasadla aj manželka víťaza tohtoročného turnaja – Mirka Federer. Rodáčka zo slovenských Bojníc, ktorá je roky vydatá za švajčiarskeho tenistu, si na finálový zápas obliekla kreáciu z bielej masívnejšej čipky a pôsobila tak priam slávnostne. Nežný a romantický model šiat s aplikáciou látkového motýľa na živôtiku dodával mamičke mladistvý dojem a uberal jej z rokov.

Na biele šaty nepochybne narazíte aj v obchodoch na Slovensku – lákavejšie je to o to viac, že ešte stále prebiehajú výpredaje a množstvo šiat, sukní či topov nájdete aj za polovičnú cenu, než pred pár mesiacmi. Takže, inšpirujte sa „bielymi paniami“ a hor sa na nákupy…

Mirka
		Federer na jednom z prvých zápasov
		svojho...
Britský
		princ William a jeho manželka
		-...
+4Manželka Rogera
		Federera Mirka spoločne s
		deťmi...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ