Súťaž o sladké minipalacinky Smajlík

Tvár po päťdesiatke a bez vrások?! Verte či nie, existuje a dôverne ju poznáte. Možno ste ju videli len pred chvíľočkou, keď vám zablikala na displeji mobilu… Notoricky známa usmiata tvárička – smajlík – je v súčasnosti bežnou súčasťou našich listov, mailov a esemesiek. Vďaka stále napredujúcim technológiám dnes prichádza v stovkách variantov, ale originál, ten je len jeden. Viete, kde sa vzal?

Historici sa v otázke zrodenia smajlíka nevedia jednoznačne zhodnúť. Pár nakreslených ťahov formujúcich ľudský úsmev je vraj až príliš náhodných a jednoduchých na to, aby sa mohlo hovoriť o autorskom nápade. Oficiálne sa však prvenstvo predsa len pripisuje jednej osobe – americkému umelcovi Harveymu Ballovi. V roku 1963 si ho najala istá životná poisťovňa so zaujímavým kreatívnym zadaním. Dostal za úlohu navrhnúť grafický motív na plagát, ktorý by zlepšil mdlú náladu unudených úradníkov a zvýšil tak ich pracovnú motiváciu.

Ball to zobral zhurta – údajne mu trvalo sotva desať minút, kým vypracoval návrh, ktorý dnes pozná prakticky celý svet. Dve čierne bodky a jedna linka v poloblúku, to všetko orámované v kruhu a na žltom pozadí.

Smajlík zarobil jeho autorovi na vtedajšie pomery slušných 45 dolárov a v nasledujúcich dekádach sa stal snáď najrozoznávanejším grafickým symbolom na svete. Nič nenasvedčuje tomu, že by jeho popularita bola na ústupe. V marci tohto roku to dokonca smajlík dotiahol do Guinnessovej knihy rekordov, keď sa v areáli katarského kriketového štadiónu Westend Park zhromaždilo 4 047 ľudí, aby vyformovali najväčšiu ľudskú usmiatu tváričku na svete.

Ak si chcete zlepšiť náladu, majte jeden sladký úsmev stále poruke! Minipalacinky Smajlík si vás získajú už na prvý pohľad a ešte viac po prvom zahryznutí. V lahodnom palacinkovom tele sa skrýva čokoládové, jahodové alebo višňové jadro, ktoré sa ľahko rozplýva na jazyku.
Smajlík je originálny slovenský výrobok, vyrábaný z kvalitných surovín, s minimálnym využitím konzervačných látok a s bohatou chuťou – jahodová náplň obsahuje až 40 % jahôd a višňová 28 % skutočných višní. No uznajte, dá sa vôbec takémuto úsmevu odolať? Smajlík vám pripomenie, že je čas na úsmev!

Viac informácií o minipalacinkách Smajlík nájdete na facebooku alebo na www.cukraren.com

Pre každého, kto by chcel ochutnať minipalacinky Smajlík je tu súťaž. Odpovedzte správne na súťažnú otázku do 10.5.2015 a traja šťastlivci si budú môcť pochutnať na sladkých minipalacinkách.

Výhercovia

Soňa Lásková, Senica, Martin Haluška, Sokoľany, Petra Kiseľová, Prakovce

P E R E X, a.s., Trnavská cesta 39/A, 831 04 Bratislava, IČO: 00685313, spracováva Vami vyššie poskytnuté osobné údaje za účelom usporiadania a vyhodnotenia súťaže, na základe § 13 odst. 1 písm. a) zákona 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Vaše osobné údaje budú vymazané najneskôr po vyhodnotení hlasovania a vyhlásení výhercov súťaže, pokiaľ neexistujú iné zákonné lehoty na uchovávanie údajov. Usporiadateľ môže poskytnúť osobné údaje spoluorganizátorom alebo sponzorom súťaže/hry. Prenos zverejnených osobných údajov výhercov je v rámci internetového pokrytia možný do všetkých krajín.

Máte právo Vami daný súhlas odvolať a Vaše údaje budú bezodkladne vymazané. Ďalšia účasť na hlasovaní a v súťaži v tomto prípade nie je možná. Odvolať súhlas môžete e-mailom na adresu zodpovednej osoby Peter Šonkol, alebo listom adresovaným usporiadateľovi. Máte právo požadovať prístup, opravu, vymazanie, obmedzenie spracúvania a namietať spracúvanie osobných údajov, ako aj právo na prenosnosť osobných údajov a právo podať návrh na začatie konania podľa § 100 Zákona č. 18/2018 Z. z.

Účastník hry berie na vedomie a súhlasí so zverejnením svojho mena ako výhercu v denníku Pravda a na webovej stránke www.pravda.sk V prípade sporu rozhoduje o nárokoch na výhru s konečnou platnosťou usporiadateľ. Vymáhanie výhry či účasti v súťaži/hre súdnou cestou je vylúčené.

Podmienkou účasti v súťaži/hre je vyplnený a odoslaný formulár a správne zodpovedanie všetkých otázok a uvedenie kontaktu: Meno a priezvisko, mesto - obec, e-mail alebo telefón. Každý sa na súťaži môže zúčastniť len raz.