Súťaž o sladké minipalacinky Smajlík

Tvár po päťdesiatke a bez vrások?! Verte či nie, existuje a dôverne ju poznáte. Možno ste ju videli len pred chvíľočkou, keď vám zablikala na displeji mobilu… Notoricky známa usmiata tvárička – smajlík – je v súčasnosti bežnou súčasťou našich listov, mailov a esemesiek. Vďaka stále napredujúcim technológiám dnes prichádza v stovkách variantov, ale originál, ten je len jeden. Viete, kde sa vzal?

harvey foto inzercia

Historici sa v otázke zrodenia smajlíka nevedia jednoznačne zhodnúť. Pár nakreslených ťahov formujúcich ľudský úsmev je vraj až príliš náhodných a jednoduchých na to, aby sa mohlo hovoriť o autorskom nápade. Oficiálne sa však prvenstvo predsa len pripisuje jednej osobe – americkému umelcovi Harveymu Ballovi. V roku 1963 si ho najala istá životná poisťovňa so zaujímavým kreatívnym zadaním. Dostal za úlohu navrhnúť grafický motív na plagát, ktorý by zlepšil mdlú náladu unudených úradníkov a zvýšil tak ich pracovnú motiváciu.

Ball to zobral zhurta – údajne mu trvalo sotva desať minút, kým vypracoval návrh, ktorý dnes pozná prakticky celý svet. Dve čierne bodky a jedna linka v poloblúku, to všetko orámované v kruhu a na žltom pozadí.

smajlik inzercia

Smajlík zarobil jeho autorovi na vtedajšie pomery slušných 45 dolárov a v nasledujúcich dekádach sa stal snáď najrozoznávanejším grafickým symbolom na svete. Nič nenasvedčuje tomu, že by jeho popularita bola na ústupe. V marci tohto roku to dokonca smajlík dotiahol do Guinnessovej knihy rekordov, keď sa v areáli katarského kriketového štadiónu Westend Park zhromaždilo 4 047 ľudí, aby vyformovali najväčšiu ľudskú usmiatu tváričku na svete.

minipalacinky Smajlík inzercia

Ak si chcete zlepšiť náladu, majte jeden sladký úsmev stále poruke! Minipalacinky Smajlík si vás získajú už na prvý pohľad a ešte viac po prvom zahryznutí. V lahodnom palacinkovom tele sa skrýva čokoládové, jahodové alebo višňové jadro, ktoré sa ľahko rozplýva na jazyku.
Smajlík je originálny slovenský výrobok, vyrábaný z kvalitných surovín, s minimálnym využitím konzervačných látok a s bohatou chuťou – jahodová náplň obsahuje až 40 % jahôd a višňová 28 % skutočných višní. No uznajte, dá sa vôbec takémuto úsmevu odolať? Smajlík vám pripomenie, že je čas na úsmev!

Viac informácií o minipalacinkách Smajlík nájdete na facebooku alebo na www.cukraren.com

Pre každého, kto by chcel ochutnať minipalacinky Smajlík je tu súťaž. Odpovedzte správne na súťažnú otázku do 10.5.2015 a traja šťastlivci si budú môcť pochutnať na sladkých minipalacinkách.

Výhercovia

Soňa Lásková, Senica, Martin Haluška, Sokoľany, Petra Kiseľová, Prakovce

OUR MEDIA SR a. s., Kalinčiakova 33, 831 04 Bratislava, IČO: 51267055, spracováva Vami vyššie poskytnuté osobné údaje za účelom usporiadania a vyhodnotenia súťaže, na základe § 13 odst. 1 písm. a) zákona 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Vaše osobné údaje budú vymazané najneskôr po vyhodnotení hlasovania a vyhlásení výhercov súťaže, pokiaľ neexistujú iné zákonné lehoty na uchovávanie údajov. Usporiadateľ môže poskytnúť osobné údaje spoluorganizátorom alebo sponzorom súťaže/hry. Prenos zverejnených osobných údajov výhercov je v rámci internetového pokrytia možný do všetkých krajín.

Máte právo Vami daný súhlas odvolať a Vaše údaje budú bezodkladne vymazané. Ďalšia účasť na hlasovaní a v súťaži v tomto prípade nie je možná. Odvolať súhlas môžete e-mailom na adresu zodpovednej osoby Peter Šonkol, alebo listom adresovaným usporiadateľovi. Máte právo požadovať prístup, opravu, vymazanie, obmedzenie spracúvania a namietať spracúvanie osobných údajov, ako aj právo na prenosnosť osobných údajov a právo podať návrh na začatie konania podľa § 100 Zákona č. 18/2018 Z. z.

Účastník hry berie na vedomie a súhlasí so zverejnením svojho mena ako výhercu v denníku Pravda a na webovej stránke www.pravda.sk V prípade sporu rozhoduje o nárokoch na výhru s konečnou platnosťou usporiadateľ. Vymáhanie výhry či účasti v súťaži/hre súdnou cestou je vylúčené.

Podmienkou účasti v súťaži/hre je vyplnený a odoslaný formulár a správne zodpovedanie všetkých otázok a uvedenie kontaktu: Meno a priezvisko, mesto - obec, e-mail alebo telefón. Každý sa na súťaži môže zúčastniť len raz.

+ Na alkohol dnes zabudnite, zvoľte si dnes inú cestu.
Osviežte si myseľ a opakujte si čo už viete a k tomu sa...

+ Nezabúdajte na preventívne prehliadky aj keď sa cítite dobre.
Staré dlhy sa vyriešia, cítite finančnú úľavu....