Ako si zlepšiť sex, aby bol každý jeden pre vás potešením

Stáva sa to, že žena si pre dobro v rodine sex v podstate len „odleží“. Je to ale škoda. Veď milovanie z vášne a s milovaným človekom je zážitok. Tak prečo si túto výnimočnú chvíľu neužiť? Naučíme vás, ako sa navnadiť, aby ste každý sex korunovali rozkošou.

02.07.2024 00:00
sex, vzťah, intimity Foto:
Skúste si spomenúť na najhorúcejší sex svojho života.
debata

Naštartujte stratenú vášeň

Nemáte náladu, ale váš partner áno? Podľa sexuológa a psychoterapeuta Michaela Aarona väčšina žien nepociťuje spontánnu túžbu, čo dosť komplikuje vzťahy. No ako odborník vysvetľuje, nie je to často ich chyba. Je to problém z nedostatku nežných prejavov – bozkov, dotykov, pohladenia. Ak vám toto milenec neposkytne, môžete ho pokojne o to požiadať. Je až prekvapujúce, ako sa týmto prístupom veci zmenia. Väčšina žien totiž radšej podľahne mužovmu naliehaniu, než aby čokoľvek vysvetľovali. Tým ale potešenie zo sexu len naďalej klesá. Bozkávajte sa, dotýkajte sa, užívajte si. Bude sa vám to obom páčiť. A čas si dajte neohraničený.

Naštartujte libido

Poznáte sa vôbec? „Často sa stretávam s klientmi, ktorí nevedia, ako sami seba vzrušiť. Tým odporúčam erotickú beletriu, počúvanie hudby s erotickým podtextom alebo jednoduché fantazírovanie,“ popisuje vzťahová terapeutka Megan Fleming.

Skúste si spomenúť na najhorúcejší sex svojho života, pozrite sa na erotiku, predstavte si svoje najdivokejšie fantázie. Vybavujte si čo najviac detailov a spomienok, nechajte ich pracovať a prehrávajte si tieto situácie znova a znova. A najlepšie je, ak tieto veci spájate so súčasným partnerom. Nielenže vás to nabudí, ale často privedie aj k novým experimentom a tým pádom aj túžbe.

Šťastné manželky a manželia Čítajte aj Ako udržať vášeň v sexuálnom živote po 20-tich, 30-tich a ďalších rokoch manželstva? Máme tipy a jeden celkom tajný a pikantný...

Použite erotické doplnky

Ponuka je dnes naozaj pestrá a ak pár vecí vyskúšate, uvidíte, že sa váš intímny život zmení. Aj tu, a možno aj viac ako inde, platí, že už cesta je cieľ… Ideálne je, keď si niektorú z pomôcok vyskúšate v súkromí a až potom zapojíte partnera. A pamätajte, že každý orgazmus sa počíta, aj ten dosiahnutý pri masturbácii. Čím častejšie si ho doprajete, tým viac vášne môžete čakať aj v partnerskom sexe.

Buďte sebavedomejšia

Nikdy si neužijete sex, ak budete mať neustále pocit, že partner určite nemôže milovať vaše stehná, či boky… Sebavedomie je pre kvalitný milostný život kľúčové a zapracovať na sebe v tomto smere je vždy dobré. Dobre spite, pravidelne cvičte, starajte sa o seba a rozmaznávajte sa. Získate pocit slobody, sexappealu a hravosti. Ďalším dôležitým bodom tiež je, dať partnerovi najavo, že o neho stále stojíte. A hovorte spolu otvorene! Pretože tak pochopíte, že napríklad pri sexe vaše fóbie vôbec nerieši a vaše telo si dokonale užíva. Tak je čas, aby ste to robili aj vy.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #libido #vášeň #dotyky #sebavedomie #nežnosti #vzrušenie #zlepšenie intimity #chuť na sex #erotické hračky #nechuť na sex

+ Bude vás bolieť hlava, ale to je spôsobené nedostatočným pitným režimom.
Zvolili ste ťažšiu cestu, pretože...

+ Sústreďte sa na svoje silné stránky, stavajte na tých a na slabé zabudnite.
Skúste nové spôsoby...