Zo vzťahu sa vytráca láska? Toto sú signály, že partnera prestávate milovať

Môže sa to stať z viacerých dôvodov. Nikdy sa to však nedeje zo dňa na deň. K strate lásky, úcty a pomalému vyprchaniu príťažlivosti vedie cesta plná signálov. Ak ich však ignorujete, na konci zistíte, že žijete s niekým, s kým žiť nechcete. Skúste to zmeniť, kým je čas.

07.07.2024 07:16
vzťah, dvojica, smútok, rozchod, hádka Foto: ,
Neviete nájsť spoločnú reč?
debata

Keď zamilovanosť neprerastie do lásky

Zamilovanosť, to je explózia úžasných emócií. Ani na sekundu nepochybujete o svojom bezbrehom cite. Ale keď láska mizne, býva to pomalé, nenápadné a pozvoľné. Ľahko to prehliadnete a potom už býva neskoro. Pritom keby ste to zaznamenali skôr, mohli ste vzťah zachrániť. Ako na to, aby ste nedošli od lásky až k nenávisti a včas k sebe našli opäť cestu?

Najprv príde apatia

Je to niečo ako opotrebenie, únava materiálu, jednoducho už nemáte energiu a motiváciu udržiavať vzťah v kondícii. A je vám v podstate ten druhý ukradnutý. Nechce sa vám investovať čas ani sily do toho, aby ste ho vylepšovali a posilňovali. Zabúdate na rôzne výročia, sviatky a narodeniny, alebo si na ne spomeniete na poslednú chvíľu. Už dávno tak nad výberom vhodného darčeka nedumáte týždne dopredu, ale v rýchlosti kúpite niečo z regálu s vecami „aby som neurazil“. Jednoducho povedané, robíte len to najnutnejšie, nič navyše. Tu funguje začať si všímať na partnerovi to dobré.

oddelené postele, vzťah, pár, konflikt Čítajte aj Poznáte fázy vzťahu? Kde hrozí nevera a kedy sa môžete znovu zamilovať?

Uviazne komunikácia

O stave vášho vzťahu samozrejme veľa napovie, ako spolu hovoríte. Akonáhle nemáte potrebu so svojím náprotivkom hovoriť o veciach, ktoré sú pre vás nejakým spôsobom dôležité alebo zásadné, nie je to dobré znamenie. A vo chvíli, keď nemáte chuť spolu hovoriť vôbec, je to zlé. Ak sa vzájomne nepočúvate, je to hlboká kríza. S komunikáciou potom samozrejme úzko súvisia aj hádky. Preto je na mieste zaviesť si dni na otvorenú komunikáciu.

Túžite po samote

Každý je lepší ako ten váš. To je samozrejme (seba)klam, ale ak ste dospeli až sem, máte problém. Pokiaľ už v podstate nepretržite premýšľate o tom, ako fajn by mohlo byť single, závidíte svojim slobodným priateľom a myšlienky, ako by vám bolo bez neho lepšie, sú nebezpečné. To už je začiatok konca. Jedinou možnosťou, ako to vylepšiť je začať pracovať na spoločných snoch a plánoch.

Všetko vám lezie na nervy

Keď ste sa zoznámili, najskôr vám prišlo jeho hlasné kýchanie vtipné. Rovnako ste sa smiali jeho nešikovnosti, keď zakaždým rozlial kávu a jeho nočné chrápanie bolo snáď aj roztomilé. Teraz vám ale naskočí husia koža akonáhle kýchne, a pri pohľade na rozliatu kávu máte chuť zabíjať. Sama zrejme veľmi dobre viete, že toto neznačí nič iné, než že lásky k nemu vo vás už veľmi nezostáva. Čo s tým? Občas pomôže všímať si pozitíva partnera. A občas už len nájsť si niekoho iného.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #láska #samostatná žena #emócie #komunikácia #vzťah po rokoch #samota #udržiavanie lásky #zamilovanie #odcudzenie #dlhodobý vzťah #apatia

+ Sledujte svoje zdravie, aby ste predišli problémom. Prevencia je dôležitá.
Určite sa vyhýbajte nákupom v...

+ Veľký pozor si dávajte pri šoférovaní na motorke, držte sa všetkých pravidiel.
Mať dostatok peňazí neznamená, že...