Erotický snár: Čo o vás hovoria nočné predstavy?

Každý si občas zasníva erotický sen. Niektoré sa odohrávajú v našej mysli celkom cielene a snívame s otvorenými očami pri pohľade na sympatického kolegu, či kamaráta. No potom sú tu sny ktoré idú mimo naše vôľové procesy. No a práve ony vedia prezradiť o našej duši skutočne pikantné detaily.

08.07.2024 10:00
sex, spánok Foto:
Každým snom sa nám naša myseľ snaží niečo naznačiť.
debata

Sny nie sú náhoda

Každým snom sa nám naša myseľ snaží niečo naznačiť. Alebo len pripomenúť, čo je pre nás v živote dôležité alebo čo nám chýba alebo prebýva. A čo nám teda hovoria erotické sny? Tie, z ktorých sa prebúdzate roztúžené, spotené a plné hriešnych myšlienok? Podľa vzťahovej expertky Marianne Vicelich vám nevedomie nimi naznačuje rôzne veci. A nielen sexuálne.

Nevera môže byť o sebavedomí

Marianne Vicelich ako prvé rozpúšťa podstatu snov o nevere. Sny, v ktorých zahýbate partnerovi, nenaznačujú túžbu po inom mužovi. Môžu značiť problémy so sebavedomím. Veď roztúžený milenec vám dodáva na sebadôvere. Prípadne to môže byť strach zo samoty, kedy je milenec akousi zálohou pre prípad, že partner odíde. Možno sa vám v tom premietajú predošlé milostné skúsenosti, kedy ste boli v úlohe podvádzanej a snovou neverou to vrátite všetkým mužom, ktorí vás kedy podviedli.

Sex s bývalým

Ak ste sa rozišli pred pár dňami, sú sny o expartnerovi len prirodzenou reakciou na krach vzťahu. Cnie sa vám, ešte stále dúfate, že sa dáte dokopy. A nič viac to zrejme neznamená. Časom to prejde. Pokiaľ ste však od seba dlhší čas a možno máte aj nový vzťah, užívať si vo sne sex s expratnerom môže mať trochu hlbší význam. Naznačuje to nevyriešené problémy. Pravdepodobne ste rozchod neprekonali, neuzavreli. Možno stále cítite krivdu, že vás opustil, alebo naopak cítite vinu, že ste odišli vy od neho. Môže to byť samozrejme oveľa jednoduchšie. Chýba vám intimita a sex, ktorý ste s ním prežívali, pretože buď ste sami, alebo milovanie so súčasným partnerom nie je také dobré. Prípadne ste stále sama a cnie sa vám za tým.

vôňa, parfum, sex, náklonnosť, Čítajte aj Sexuálne hry pre odvážnejších. Túto by mala skúsiť každá dvojica

Sex so známymi osobnosťami

Práve ste videli film so sexi hercom a v noci sa vám nedá spať. To je vcelku neškodné a bezvýznamné, je to zrejme pekný chlap a jednoducho si užijete zakázané uvoľnenie. Celkom neškodná cesta, ako uvoľniť sexuálne fantázie. Ak sa vám ale o sexe s nejakou významnou osobnosťou zdá celkom pravidelne, môže to podľa Marianny Vicelich naznačovať túžbu po úspechu a uznaní v reálnom živote. A pozor, možno to súvisí aj so súčasnou láskou. Možno cítite, že vám partner nedáva vo vzťahu dosť, že máte na viac.

Sex s neznámym

Toto býva reakcia na trochu nudný, zautomatizovaný a rutinný sexuálny život. Typické je to pre ženy žijúce v dlhodobých vzťahoch. Ako by ste aspoň vo sne chceli vystúpiť z bezpečného zálivu partnerstva a znovu zažiť pocit, kedy ste žiaduce, neodolateľné a niekto po vás šalie. „Avšak cudzinec môže súvisieť aj s blížiacou sa zmenou vo vašom živote, určitou neistotou z toho, čo bude,“ dodáva Marianne Vicelich.

Sex so ženou

Nemusíte mať pochybnosti o svojej orientácii. Sex so ženou je vcelku bežný sen. Aj heterosexuálkam sa môže zdať o milovaní s inou ženou. Taký sen indikuje skôr túžbu byť milovaná. Často sa zdá ženám, ktoré sú vo fáze poznávania seba samého a objavovania, ako milovať a byť milovaná a ženám, ktoré nemajú so vzťahmi s mužmi veľa skúseností.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #sexuálne sny #erotická scéna #sexuálne fantázie #erotické sny #sexuálna identita #erotické predstavy

+ Upravte stravu, aby ste sa cítili lepšie. Zdravé jedlo je základ.
Mali by ste uvažovať nad úsporami, inak vám...

+ Zdá sa, že zabúdate na svoje zdravie, čo by sa vám mohlo vypomstiť.
Vyhýbajte sa zbytočným nákupom, aby...