Ak vás zaujíma psychológia, tu sú tipy na dovolenkové čítanie! Aj o tom, ako odpustiť neodpustiteľné

Čo robia šťastné rodiny správne a ako sa my ostatní môžeme poučiť, aby boli aj naše rodiny šťastnejšie? Aj o tom je jedna z knižných noviniek.

20.06.2024 11:00
kniha, pláž, žena, čítanie, dovolenka Foto:
Akú knihu si zabaliť na dovolenku?
debata

Ako odpustiť aj neodpustiteľné

Bolo vám niekedy hlboko ublížené? Zažili ste zranenia v detstve, šikanu, neveru či násilie? Je prirodzené cítiť bolestivé emócie a nechcieť odpustiť. Odpustenie však nutne neznamená, že zabudnete, schválite konanie druhého alebo s ním znovu nadviažete vzťah. Odpúšťať odporúčaným spôsobom môže zahojiť vaše rany a uľaviť práve vám. Inšpirujte sa príbehmi, v ktorých sa ľudia nevzdali nádeje ani po takých zraneniach, ako sú incest či vražda blízkeho. Táto kniha vás prevedie bezpečným procesom odpustenia.

zväčšiť
Ako odpustiť aj neodpustiteľné

Tajomstvo lásky k sebe

Na to, aby sme skutočne zažívali spokojnosť a radosť vo vzťahoch, existuje jediný recept, a tým je láska, ktorú dávame sami sebe. Vôbec nie je reč o sebeckej sebastrednosti. Myslí sa tým láskavosť, jemnosť a trpezlivosť, ktorú môžeme prejavovať sami sebe. Každú chvíľu, každú myšlienku, každým skutkom, ktorý urobíme. Namiesto vnútorného kritika voči sebe budeme vo svojom vnútornom monológu láskaví. Namiesto prepínania svojich psychických a fyzických síl si dovoľme odpočívať, keď potrebujeme. Myšlienky na to, že nie sme dosť (dobrí, pekní, šikovní…), nahraďme ocenením a láskavou podporou voči sebe. Začneme sa k sebe správať tak, ako by sme pristupovali k tej najmilovanejšej osobe v našom živote.

zväčšiť
Tajomstvo lásky k sebe

Tajomstvá šťastných rodín

Čo robia šťastné rodiny správne a ako sa my ostatní môžeme poučiť, aby boli aj naše rodiny šťastnejšie? Vytvorte si krajšie rána, prehodnoťte spoločnú večeru, hádajte sa múdrejšie, zahrajte sa. Toto je iba niekoľko z prospešných riešení v tejto odvážnej príručke pre súčasné rodiny. Autor Bruce Feiler sa kedysi sám ocitol medzi mlynskými kameňmi. Starostlivosť o starnúcich rodičov aj o malé dvojčatá mu dávali poriadne zabrať. Prečítal množstvo publikácií na túto tému. Žiadna však nebola šitá na potreby dnešnej hektickej doby. A tak sa pozrel na problém z celkom novej perspektívy a zostavil plán pre moderné rodiny, pričom sa inšpiroval metódami, aké využívajú vo svojej praxi odborníci z oblasti vedy, obchodu, športu či armády. Výsledkom je zábavná a podnetná príručka pre súčasné rodiny s viac ako 200 užitočnými postupmi, ako docieliť pohodovú domácnosť.

zväčšiť
Tajomstvá šťastných rodín

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #dovolenka #knižné tipy

+ Cvičte pravidelne, aby ste zvýšili energiu. Pohyb je kľúčový.
Šťastenu chyťte pevne za ruku a nepúšťajte,...

+ Zdá sa, že zabúdate na svoje zdravie, čo by sa vám mohlo vypomstiť.
Vyhýbajte sa zbytočným nákupom, aby...