Závislosť na zamilovaní. Pozor ak máte s takýmto „narkomanom“ dočinenia

Závislým sa dá stať prakticky na čomkoľvek, čo vám robí dobre. Bežne však charakterizuje závislosť negatívny dopad na samého používateľa. Pri závislákoch na pocite zamilovania však trpia najviac tí, ktorí uveria, že to s nimi partner myslí vážne. Ako spoznať profesionálneho lámača sŕdc a „narkomana“ lásky?

27.05.2024 06:00
láska, naivita, ružové okuliare, rande, Foto: ,
Naivne zamilovaní?
debata

Závislí na pocite zamilovanosti

Sú ľudia, ktorí potrebujú prežívať k svojmu životu neustále vzrušenie z nového, zo zamilovanosti, mať v krvi tie hormóny, ktoré neustále plašia motýle v bruchu. Nikdy nebudú mať pevný vzťah, pretože nutkanie spoznávať stále nové a nové známosti je pre nich silnejšie než čokoľvek iné. A keď zamilovanosť pominie, idú hľadať svoju drogu o dom ďalej. No títo príživníci lásky sa dajú odhaliť.

Zaujme vás a zahrnie neprimeranou starostlivosťou

Rozhodol sa získať vás za každú cenu. Jednoducho vašu lásku potrebuje ako dávku a robí pre to čokoľvek. Závislák na láske sa chová veľmi galantne, len aby vás získal. Zaujíma sa, chváli, dokáže zrušiť povinnosti a byť s vami. Nosí darčeky, pripravuje rôzne prekvapenia a neváha použiť aj megalomanské romantické gestá. Napríklad pošle kyticu ruží do zamestnania, len aby to každý videl. Aby ste vy videli, že nikoho lepšieho, pozornejšieho a úžasnejšieho ste nestretli. A už sa vezie na vlne vašej lásky.

láska, vzťah, muž a žena, partneri Čítajte viac Flirt, alebo seriózny vzťah? Spoznajte, o čo má muž skutočný záujem

Šialená láska

Máte pocit, že takú zamilovanosť ste ešte nezažili. Muž vás doslova žerie. Jeho zamilovanosť je tak silná, až máte pocit, že je to najkrajšie, čo ste prežili. Pretože presne to závislák potrebuje. Stále silnejšie a silnejšie pocity. Do žíl sa vám obom každý deň vlieva slušná dávka fenylethylamínu, hormónu lásky, ktorého účinky sú podobné pôsobeniu skutočnej drogy. Znižuje úsudok aj reálne uvažovanie a vďaka nemu vidíte svoj náprotivok v oveľa lepšom svetle. Cítite sa skvele a túžite, aby to nikdy neskončilo. A presne na tomto pocite sa človek môže stať závislý. Bohužiaľ, aj tá najväčšia zamilovanosť raz poľaví. Hoci sa uvažuje v návale hormónov ťažko, buďte obozretná, ak sa vám zdá, že ste nič krajšie nezažili.

Už nie si taká ak osi bola

Prvé známky toho, že partner nechce na vzťahu pracovať, ale začne vás obviňovať, že to už nie je také, ako bolo. Krásne pocity pomaly odplávajú, čo je v zdravom vzťahu nahradzované ďalším spolužitím, poznávaním a prehlbovaním vzájomných citov. No to vzťahový závislák nepozná a potrebuje stále pocit zamilovanosti. A preto na partnerke hľadá chyby, vymýšľa rôzne zámienky, prečo vzťah nefunguje, dochádzať môže aj k teatrálnym scénam a podsúvaniu domnelých chýb. A čo je cieľom? Ten je jediný. Ukončiť vzťah, no vinníkom má byť druhá strana. Netrápte sa, nestojí za to, je to len závislý človek.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #láska #partner #zamilovanosť #čerství milenci #pozornosť #kytica #zamilovať sa #závislosti #zamilovaný muž #romantické gesto

+ Vaše telo sa čoskoro dosť zmení, je na vás či k lepšiemu alebo horšiemu.
Obmedzte výbery z bankomatu, vaša...

+ Vaše telo si žiada reštart, skúste jeden deň piť iba vodu a ovocné šťavy.
Vzdelávanie a získavanie nových...