Mýty o mužoch, ktoré ruinujú vzťahy aj lásku

Jednou z najhorších vecí, ktorú môžete vo vzťahu urobiť, je veriť stereotypom o mužoch. Áno, je pravda, že v niektorých veciach sú muži rovnakí. Tak ako aj nežné pohlavie, no vo väčšine prípadov je každý jedinečný a dávať mu nálepku môže uškodiť vám aj vzťahu.

13.05.2024 10:53
shutterstock 1845311161 Foto:
Sú muži, ktorí sú celý život verní jednej žene, užívajú si to a sú na to hrdí.
debata

Rokmi overené (ne)pravdy

Traduje sa, že ak vytvoríte vzťah s akýmkoľvek mužom, tak skôr či neskôr bude taký, ako ostatní. Ak pristupujete k partnerovi týmto spôsobom, je to vopred stratený boj, pretože už k nemu budete pristupovať s negatívnym predsudkom. Hoci skúsenosti, možno aj vaše, v niektorých prípadoch môžu byť na prospech, vzťahoví poradcovia sa zhodli, že najčastejšie mýty vedú spoľahlivo ku krachu vzťahu.

Nevera je mužom vlastná

Omyl. Sú muži, ktorí sú celý život verní jednej žene, užívajú si to a sú na to hrdí. Ak veríte, že žiadny chlap nevie byť verný, automaticky a hlavne vopred z nevery podozrievate aj svojho partnera. „Vlastne sa s tým takto dopredu zmierujete, a keď sa to predsa len stane, vzťah najskôr neukončíte. Pretože predsa to robia všetci chlapi,“ hovorí sexkoučka Tracey Cox. Namiesto toho, aby ste hľadali lepšieho a vernejšieho muža, samú seba uväzníte v nefunkčnom vzťahu, pretože je to predsa jedno. A potom už žijete len obavami. Zbytočne si tým kazíte vzťah.

láska, vzťah, muž a žena, partneri Čítajte aj Flirt, alebo seriózny vzťah? Spoznajte, o čo má muž skutočný záujem

Sex je pre nich prvoradý

Máte pocit, že urobia čokoľvek, aby dosiahli svoje. Budú vám nadbiehať, zahŕňať vás lichôtkami, budú milí, nežní, láskyplní, ale akonáhle vám stiahnu nohavičky, bude po všetkom. „Ak veríte tomuto, je v podstate akýkoľvek váš vzťah od samého začiatku zaťažený nedôverou a podozrením,“ tvrdí Tracey Cox. Asi sa zhodneme, že to nie je ideálne, pretože práve dôvera je základný stavebný kameň fungujúceho partnerstva. Takže nie je najlepšie, ak pristupujete k mužskej pozornosti už s predsudkami.

Nie sú rodinne založení

Jasné, že sa budú pozerať po ženách. Veď majú oči. Ale to neznamená, že zálet by bol pre nich dôležitejší ako funkčný a pekný vzťah. Pokiaľ veríte, že sa nechcú usadiť, niet divu, že tlačíte na pílu, chcete toho svojho vysnívaného rýchlo získať a on práve pred týmto radšej utečie. Pokoj, dámy, muži chcú v podstate to isté čo ženy, láskavosť, porozumenie, istotu, pokoj, bezpečie a niekoho, kto ich miluje. Prieskumy navyše dokazujú, že mužom manželstvo prospieva. Sú pokojnejšie, menej riskujú, viac sa o seba starajú, čo má dobrý vplyv na ich zdravie a na to, že sa dožívajú vyššieho veku ako celoživotní starí mládenci. Prečo by toto nechceli?

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #nevera #túžba #porozumenie #túžba po deťoch #usadiť sa #nefunkčný vzťah #fungujúci vzťah #podozrievanie #dôvera vo vzťahu

+ Vyživujúce snacky udržia vašu energiu a zamedzia prejedaniu sa.
Brigáda vás vyčerpá, ale so zárobkom budete...

+ Malé úpravy pracovného prostredia môžu veľmi zlepšiť vaše držanie tela.
Prestaňte uvažovať o nereálnych...