Menej dostupné, ale žiadané
Ak ste o nich ešte nepočuli, je to aj preto, že ich nekúpite v každej drogérii, ako tie mužské. Našťastie sa dajú kúpiť v špecializovaných obchodoch alebo cez internete. Sú dlhé približne 17 centimetrov a ich hrúbka je o niečo väčšia ako pri kondóme mužskom, ale na druhej strane nestláčajú mužov penis, priľnú k stene vagíny a partner tak prakticky vôbec necíti obmedzenia, ako je to pri navliekaní kondómu na penis. Takže ak chcete inováciu a pritom používate bežne prezervatívy, je to príjemné osvieženie sexuálneho života aj rutiny. Akurát o niečo finančne náročnejšie.
Pôsobí menej esteticky
Ženský kondóm má na konci pevnejší krúžok, ktorý zavediete hlboko do vagíny a následne sa prezervatív po nej dokonale rozvinie. Nevýhodou je, že kondóm je značne nápadnejší ako ten mužský, pretože jeho koniec prikrýva aj vonkajšie genitálie ženských pohlavných orgánov. Nie je preto vhodný ak sa chcete venovať aj orálnemu sexu, alebo je vhodné zaviesť ho až tesne pred súložou. Ak však partner na chvíľu opomenie estetiku, pôžitkom bude prekvapený.
Čítajte aj Nohy pri sexe. Dajú nový rozmer vašej rozkošiPozor na riziká
Spoľahlivosť ženského kondómu je približne rovnaká ako u mužskej verzie a počíta sa na 95%. Teda v prípade, ak je nasadený správne. Preto je dôležité dbať na to, aby partner vošiel priamo do kondómu a neskĺzol po strane. Následne je potrebné prezervatív vybrať skôr, ako sa postavíte, aby nedošlo k vytečeniu ejakulátu. No a samozrejme sú tu aj isté riziká. Nedá sa totiž používať bezpečne v každej polohe. Navyše je potrebné v niektorých prípadoch zvýšiť lubrikáciu gélom, keďže nedochádza k prirodzenému vlhčeniu vagínou.
Nikdy nie dva
Je na vás, či použijete mužskú klasiku, alebo ženskú inováciu. V žiadnom prípade však nepoužívajte dva prezervatívy súčasne. To je kontraproduktívne a hrozí poškodenie. Pri správnom použití je ženský kondóm dostatočne spoľahlivý a nehrozí ani problém skĺznutia. Preto na bezpečný sex plnohodnotne postačuje.
VIDEO: V relácii Ide o nás sme sa zhovárali o rozchode. Signálom, že sa niečo deje, je podľa psychoterapeuta a párového poradcu Vladimíra Hambálka moment, keď si dvaja partneri uvedomia, že už nesnívajú spoločný sen. Aké ďalšie signály treba vnímať?