Láska nie je turistika! Mnohé zamilované páry čaká pre opatrenia Valentín na diaľku

Mnohí zaľúbenci nachádzajú útechu aspoň na facebookovej stránke pre páry, ktoré rozdelili cestovné obmedzenia - pod hashtagom #LoveIsNotTourism (láska nie je turistika).

12.02.2021 13:00
láska, valentín, žena, vzťah, počítač Foto:
Mnohé páry čaká Valentín na diaľku.
debata

Cukety, petržlen, cibuľa a koktail v ruke – všetko je pripravené na pravidelnú nedeľnú večeru, akú si pripravujú počas posledného roka. Až na to, že tento zamilovaný pár delí 6 000 kilometrov a tak sa môžu vídať len virtuálne – on z New Yorku a ona z Osla.

Štyridsaťpäťročný americký kuchár Brandon Ballin a o štyri roky mladšia nórska návrhárka Mari Solberg sa zoznámili v novembri 2019 na koncerte v New Yorku – len niekoľko mesiacov predtým, ako pandémia koronavírusu zastavila možnosť cestovať medzi ich krajinami.

Pôvodne dúfali, že sa tento týždeň budú môcť stretnúť a osláviť spoločného Valentína a zároveň si vybaviť potrebné náležitosti pred svadbou, ktorú plánujú v apríli v Nórsku. Ale objavenie sa nových mutácií vírusu SARS-CoV-2, ktoré prinútili mnoho krajín opäť uzavrieť hranice a sprísniť reštrikcie, zmarilo ich plány.

„Chceli sme sa vziať veľmi rýchlo, aby sme mohli byť spolu. Nielen kvôli pandémii a obmedzenému cestovaniu, ale aj preto, že žijeme každý v inej krajine a ak by sme sa vzali, bolo by jednoduchšie byť spolu,“ povedala Solberg, ktorá teraz dúfa a drží palce, aby sa ich svadba mohla konať aspoň v júni. „Čokoľvek plánovať teraz nie je možné, nevieme, kedy sa hranice otvoria, nevieme, čo sa smie a nevieme, ako dlho to bude trvať. Všetko je to veľmi náročné,“ povzdychla si.

Rovnako ako mnoho ďalších medzinárodných párov aj Mari a Brandona rozdelil zákaz cestovania. A preto sa rozhodli aspoň organizovať spoločné nedeľné večere, aby plameň ich lásky nevyhasol, píše AFP. „Mari za mnou mala priletieť 21. marca 2020, ale jej let zrušili kvôli pandémii. A tak povedala: ‚Čo keby sme začali spoločne variť?‘“, Spomína Ballin.

Za rok koronavírusových reštrikcií sa páru podarilo stretnúť sa len raz – na jeseň minulého roka. Rad európskych krajín umožnil partnerom z rôznych štátov, aby sa zišli – vrátane Francúzska, Belgicka, Nórska, Dánska či Holandska. Po vyplnení žiadosti potvrdzujúci ich vzťah smel Ballin navštíviť Solbergovú na dva týždne, z ktorých väčšinu strávil v karanténe. Ale využil túto príležitosť a požiadal ju o ruku.

Ale 23. januára nórska vláda oznámila úplné uzavretie hraníc a dovolila len „nevyhnutné“ návštevy. Do tejto kategórie romantický vzťah nespadá. Tiež USA nechávajú hranice pre Európanov uzavreté a výnimky sa na nemanželské páry nevzťahujú.

Koniec ich boja o možnosť byť spolu zatiaľ nie je na dohľad a Ballin so Solbergovou tak nachádzajú útechu aspoň na facebookovej stránke pre páry, ktoré rozdelili cestovné obmedzenia. Pod hashtag #LoveIsNotTourism (láska nie je turistika) sa už prihlásilo 16 000 užívateľov.

Mnoho párov tiež využíva sociálne siete, aby apelovali na svetových predstaviteľov a prinútili ich zvážiť ich situáciu. „Sme ochotní urobiť čokoľvek, čo bude potrebné, aby sme boli v bezpečí, ísť do karantény, dodržiavať pravidlá,“ povedal Ballin.

Niektoré páry sa tiež na facebooku delia o tipy a rady, ako koronavírusové obmedzenia obísť – napríklad stretnutím v krajinách ako je Mexiko alebo Turecko, kam môžu cestovať ako Európania, tak aj Američania.

Na diaľku budú Mari a Brandon musieť sláviť tiež Valentína, ktorý bude svojím spôsobom zhrnutím všetkých problémov, ktorým čelia. „Je toho strašne veľa, čo nemôžete mať pod kontrolou a o čom nemôžeme rozhodnúť,“ povedala Solberg. „A kvôli tomu je niečo, čo by malo byť fantastickým obdobím novej lásky a vzrušujúcich pocitov… nesmierne chaotické,“ dodala.

debata chyba
Viac na túto tému: #láska #Valentín #obmedzenia #koronavírus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Môžete si za svoju zlú náladu, šírite okolo seba negatívnu náladu.
Nenechajte sa zastaviť prvými komplikáciami,...

+ Nezaťažujte svoju hlavu zbytočnými vecami, myslite len na podstatné veci.
Prezentujte sa v najlepšom svetle,...