Prečo väčšina ľudí nemá počas Vianoc sex?

15.01.2021 09:00
sex, vzťah, problém
Žiaden sex počas Vianoc? Autor:

Vianoce pôsobia romanticky - vyzdobený byt, svetielka, dovolenka, lahodné jedlo, za oknom poletujúci sneh...

Ale zrejme sa romantika s Vianocami spája len hrdinom hollywoodskych filmov. Sex na deke s vianočným motívom pred horiacim krbom? Realita je trocha iná, vianočný sex ľudia nevyhľadávajú, aspoň podľa zverejnenej štúdie.

Vedci zo Stanfordovej univerzity v Kalifornii zistili, že väčšina ľudí na Vianoce zostáva bez sexu. Bolo to zrejmé už z rozdielov v miere pôrodnosti v priebehu roka. Aby zistili, či je pokles v skutočnosti spôsobený nedostatkom sexuálnej aktivity, teraz preskúmali údaje z aplikácie Clue, v ktorej môžu ženy sledovať svoj cyklus a okrem iného zaznamenávať svoju sexuálnu aktivitu.

Pre štúdiu vedci zhromaždili údaje od viac ako 500 000 žien vo Veľkej Británii, Francúzsku, Brazílii a USA. A tieto čísla jasne ukazujú: zatiaľ, čo počas iných sviatkov je v spálni pomerne rušno, frekvencia sexuálnych stykov počas Vianoc nie je nijako ružová.

Dôvodom môže byť to, že veľa mladších žien trávi Vianoce skôr bez partnera, so svojimi rodičmi. Ale za nepriaznivými číslami môže stáť aj stres zo sviatkov či prebytok jedla, ktoré do seba „pcháme“. Následne sme unavení a chuť na sex jednoducho nemáte. Ak sú v dome menšie deti, Vianoce sa nesú v odlišnom režime od bežných dní – a ten takisto nejde ruka v ruke s horúcim manželským sexom. Avšak, Nový rok je často označovaný ako sexuálny ohňostroj.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Vianoce #sex #partner
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nebuďte na seba príliš prísni, všetko je raz za čas dovolené.
Neodkladajte svoje plány na neskôr, práca...

+ Obmedzujte kalorické a ťažké jedlá, hrozí vám pokazený žalúdok.
S prácou to nepreháňajte, všetko stihnete...