Pre sebavedomé ženy nie sú tieto vety smerom k partnerovi problémom! A čo pre vás?

Ako prebieha vaša komunikácia smerom k partnerovi? Je pre vás náročné povedať mu, čo od neho potrebujete, čo sa vám nepáči a čo by mohlo byť inak...

14.12.2020 09:00
žena, muž, vzťah, rande, hádka, komunikácia, pár Foto:
Akým spôsobom komunikujete s vaším partnerom?

Sebavedomé ženy sa neboja povedať nasledujúce vety nahlas. Skúste o svojich pocitoch hovoriť odvážnejšie, vzťahu to len prospeje.

Toto nechcem!

Predĺžený víkend so svokrovcami? Presťahovanie sa do iného mesta kvôli partnerovej práci? Sporenie na nové auto? Ak sa vám do niečoho nechce, ale neviete to partnerovi povedať, následne vzniká vo vzťahu nepohoda. Toto nechcem, s týmto nesúhlasím – to sú prvé vety, od ktorých sa vaša následná komunikácia môže „odpichnúť“.

Zraňuje ma, keď…

Je samozrejmosťou, že vo vzťahu máte rozprávať o svojich pocitoch. Pocit zraniteľnosti je obzvlášť dôležitý, pretože človek ho intenzívne prežíva. Veta: „Bolí ma, keď ty…“ na partnera vplýva oveľa viac ako „Neznášam, keď ty“, partner si jasnejšie uvedomí, že vám niečím spôsobuje psychickú bolesť. Nie je dôvod, aby ste takúto vetu nevyslovili, keď sa cítite zraniteľná.

Potrebujem si to premyslieť

Váš partner chce odpoveď „tu a teraz“ a vy sa začnete „okúňať“, až sa napokon necháte dotlačiť k odpovedi, ktorú od vás očakáva. A to aj napriek tomu, že s ňou nie ste vôbec stotožnená. Prečo? Naozaj nie je nič zlé na vete: „Potrebujem si to premyslieť“. Nebojte sa povedať, že potrebujete priestor. Hoci žijete spolu, na všetko nemusíte mať rovnaký názor a je to celkom prirodzené.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #sebavedomie #partner

+ Chýbajú vám vitamíny, ak nejete ovocie a zeleninu, poraďte sa v lekárni.
Neodkladajte prácu na neskôr, peniaze...

+ Nemračte sa stále, zlá nálada sa môže len stupňovať.
Dobre ste investovali, teraz si môžete užívať kvalitný...