Jasnejšie to už nejde! Tu je 5 znakov, že máte zdravý vzťah

, 21.10.2020 13:00
rande
Ste vo vzťahu spokojní? Autor:

Ako ste na tom s partnerom vy? Môžete opísať váš vzťah ako zdravý a fungujúci?

1. Tešíte sa jeden na druhého

Či už sa vidíte po jednom dni alebo po dvoch týždňoch, stále sa jeden na druhého tešíte. Máte radosť, keď otvárate dvere na byte a z kuchyne sa na vás usmieva ON.

2. Hľadáte riešenia pre vaše problémy, ale aj pre problémy iných

Znamenie, že máte zdravý vzťah: Spoločne nájdete riešenia svojich problémov. Nezáleží na tom, do akej miery starosti partnera ovplyvňujú váš život – hoci sú malé, je skvelé, že ich partner nepovažuje za zanedbateľné. Rovnako dokážete diskutovať o problémoch iných a spoločne prichádzať na možnosti ich riešení.

3. Máte sex

Chuť na sex s partnerom nikam nezmizla. Iste, nie je to vášeň ako počas prvých mesiacov vášho randenia, ale horúce chvíle v posteli si stále dokážete vychutnávať. Udržiavate váš sexuálny život stále akčný, sexu sa nevyhýbate. Hľadáte nové možnosti, aby vás sex stále bavil.

4. Rýchlo si odpúšťate

Nahneval vás partner? V zdravom vzťahu rýchlo vyčistíte vzduch, problém si vyjasníte, poviete, čo vás trápi či hnevá. Starosti či sklamanie nedusíte v sebe, nemáte strach sa zdôveriť či povedať, čo sa vám nepáči. Ani pre jedného z vás nie je ťažké priznať si chybu a ospravedlniť sa. Každý robí chyby, vo vzťahu sa však sústredíte sa na to podstatné.

5. Ste otvorení a čestní

Ak sa vyskytne problém, hovoríte otvore. V dobrom vzťahu môžete úprimne rozprávať o pocitoch, o radostiach aj o trápení. Nemáte prečo partnerovi klamať a jeho by ani nenapadlo kontrolovať vám mobil. Na otázky dostanete vždy odpoveď, bez vykrúcania či podráždenej reakcie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rande #partner #harmonický vzťah
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nemáte dôvod myslieť na to najhoršie, život prežívate v tom najlepšom.
Túžite šéfovi ukázať, čo je vo...

+ Racionálna životospráva vám veľa nehovorí, dôvod zmeniť stravovacie návyky.
Budete musieť robiť aj to,...