5 dôvodov, pre ktoré muži odmietajú sex. Nevera nie je ani jeden

25.09.2020 13:00
Mužské libido hlási historické minimá!
Ani nevie prečo, ale nemá chuť. Autor:

Muži sú stále vnímaní ako tí, čo majú chuť na sex nepretržite a odmietnutie sa rovná bokovke. Tento stereotyp je však potrebné v záujme zlepšenia partnerského vzťahu aj sexuálneho života čo najskôr zbúrať.

Depresia

Muži sa snažia svoje vnútorné pochody pochovať hlboko v sebe. Sexuálny terapeut David McKenzie však hovorí, že depresia je v ostatnom čase jedným z najrozšírenejších príčin nezáujmu o sex a dokonca je základom aj pre erektilnú dysfunkciu. Ochladenie v posteli tak nemusí mať na svedomí radosť z novej partnerky, ale naopak smútok zo života. Skúste partnera vypočuť a nájdite si čas na intímny rozhovor. Citlivá žena rozpozná partnerove problémy.

Problémy s erekciou

Keď muž občas stratí erekciu alebo nie ej dostatočne pevná, je to prirodzené. Ešte nejde o žiadnu erektilnú disfunkciu. Na druhej strane jedno zlyhanie môže mužskej jeho mysle vohnať chrobáka strachu, že sa mu to stane znova a znova. Ukončil váš partner milovania predčasne, alebo skoro, prípadne sa na niečo vyhovoril? A zrazu nemá chuť? Skúste postupovať nežne, láskavo. Od masáže cez dlhšiu predohru. Bez toho, aby mal hneď pocit, že musí byť na počkanie v akcii. Pomôžete mu rozptýliť pochybnosti a lepší sex získate aj pre seba.

Pokles testosterónu

Ani nevie prečo, ale nemá chuť. A to nielen na vás, ale akosi už nepozerá ani na iné. Ak je po štyridsiatke, začal strácať testosterón. Ten klesá u každého muža približne od 35 roku života a po štyridsiatke sa to už môže prejavovať nezáujmom o intímny život. Vhodnou terapiou je kúpiť si permanentku do fitka. Cvičenie, beh, zdvíhanie činiek prirodzene nebudia v mužovi testosterón a ubúdať mu bude preto omnoho pomalšie ako rovesníkom. S lepším telom sa vráti nielen kondícia, ale aj chuť.

Vyčerpanie

Nevzniká len ako dôsledok toho, že na milostnú aktivitu vášho partnera čaká iná žena. David McKenzie uvádza, že 98 % mužov pri dôvode, prečo odmietnu sex odpovedalo, že to nemá nič spoločné s nezáujmom o partnerku, ale s vyčerpaním. Preto namiesto hnevu z odmietnutia skúste nájsť iné riešenie. Napríklad inú hodinu dňa na milovanie, alebo sa sústreďte viac na dni, keď máte voľno. Ani mužovi erekcia a libido nemusia pracovať na rozkaz, ak majú za sebou celý deň v práci, starostlivosť o deti, nákupy a podobne. Často potom hľadajú v posteli skôr oddych ako uspokojenie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#odmietnutie #nechuť na sex #libido #erektilná dysfunkcia #chuť na sex #"bokovka"
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Netrápte sa pri chudnutí, znížte príjem jedla o tretinu a absolvujte prechádzky.
Rozhodnete sa...

+ Patríte medzi zdravých ľudí, pokračujte a starajte sa o svoje telo i myseľ.
Máte právo vedieť...