5 jednoduchých návykov, ktoré vám zvýšia libido

02.08.2020 15:00
sex, láska, objatie
Meditácia nielenže zvýši libido, ale zlepší mnoho vecí, vo vašom živote. Autor:

Rutina má na formovanie nášho života zásadný vplyv. Drobné činnosti vykonávané denne sú oveľa dôležitejšie ako príležitostné pokusy. Preto veľmi záleží čo robíte každý deň. Ak chcete zlepšiť svoje libido, osvojte si aktivity, ktoré nie sú náročné, ale ich každodenné opakovanie vám zmení (sexuálny) život.

Začnite zdravo jesť

Minimálne by ste si mali dať pozor na cholesterol. Journal of Sexual Medicine priniesol výskum, v ktorom sa jasne preukazuje súvislosť medzi poklesom libida a nárastom cholesterolu. Preto ak znížite hladiny tejto látky v tele, tak aj sex vám opäť viac zachutí. Vymeňte údeniny za zeleninu a nastavte si jedálniček na zdravší smer. Vaše city sa vám poďakujú.

Obmedzte víno

Štúdia z Missourskej univerzity v St. Louis na vzorke 3 000 ľudí zistila, že po pohári vína klesá plnohodnotný pôžitok zo sexu. Až 11% účastníkov priznalo neschopnosť dosiahnuť orgazmus a 7 % malo potlačenú sexuálnu túžbu. Čiže ak k sexu aj prišlo, neužili si ho. Nahraďte víno napríklad zeleným čajom, ktorý je plný antioxidantov a uvidíte, že aj na milovanie budete mať viac chuti. Navyše zelený čaj vás na rozdiel od vína aj osvieži a preto nebudete tak skoro unavená.

Každý deň, jedna pekná vec

Doktorka sexuológie Leah Millheiser upozorňuje, že vo vzťahu si veľmi často všímame na partnerovi zlé veci. Čo neurobil, zabudol, mal urobiť, alebo naopak nemal. No a to túžbe po milovaní rozhodne neprospieva. Preto radí každý deň si všimnúť na partnerovi aspoň jednu pozitívnu vlastnosť a oceniť ju. Pozrieť sa jednoducho na partnera pozitívnou optikou. Ak to zvládnete každý deň, už po týždni na neho budete mať omnoho väčšiu chuť.

Meditujte

Vyskúšajte denne 15 až 20 minút meditácie. Toľko by ste si sami na seba mali nájsť. Meditácia nielenže zvýši libido, ale zlepší mnoho vecí, vo vašom živote. Vzrast chute na sex je len jedna vec. Meditovať je možné aj priamo pred sexom. Výrazne tak znížite stres. Prípadne môžete meditovať aj spolu s partnerom. V nahote, držať sa za ruky a vnímať vzájomné energie. Veľmi to sexuálnemu životu prospeje.

Cvičte

Venujte sa pol hodinu denne ľahkej fyzickej aktivite so zvýšeným pulzom. Podporí to vaše zdravie aj správne fungovanie srdcovocievneho systému. A tým aj prekrvenie oblasti lona a panvy. Teda miest, ktoré sú veľmi dôležité pre vašu sexuálnu túžbu. Navyše budete mať lepšiu postavu a ženy, ktoré sú so sebou spokojné, majú omnoho viac chuti na sex ako tie, ktoré trpia komplexmi z postavy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zdravá strava #sexuálny život #rutina #libido
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ranná cigareta a káva by nemali byť váš začiatok do dňa.
V práci sa vám podarí podať lepší výkon,...

+ Pite dostatočné množstvo tekutín. Dehydratácia vám môže veľmi uškodiť.
Začnite si peniaze aj užívať,...