Ako často mu napísať, aby ste zaujali a neboli za stíhačku

28.07.2020 15:00
prekvapenie, žena, mobil
Najvhodnejšie je dávať konkrétne otázky, na ktoré dostanete konkrétnu odpoveď a neriešiť kedy ju dostanete, ale v akom znení. Autor:

Aplikácie v mobiloch a všadeprítomný internet zmenili aj pravidlá partnerskej komunikácie. Zvlášť tej, ktorá je na začiatku vzťahu. Pragmatické správy v dlhodobom vzťahu už rieši málokto. No ako zo začiatku vzťahu partnerovi písať, aby ste mu prejavili náklonnosť a nepovažoval vás za ženu, ktorá mu už od prvej chvíle dýcha na krk?

Keď čakáte ako na ihlách

Zažila to už každá. Myslíte na neho a pri každom pozretí na mobil máte túžbu vidieť správu od neho. Až mu nakoniec napíšete a počítate minúty, za koľko vám odpíše. Moderná doba tak preniesla vyjadrenie sympatií do mobilných telefónov a počíta sa nielen forma, ale aj čas odpovede. Psychologička venujúca sa vzťahom Tarra Bates-Duford však hovorí, že tento prístup nie je dvakrát šťastný. Komunikácii na diaľku totiž chýbajú emócie a hlavne neviete, kde, v akom rozpoložení a činnosti je opačná strana. Preto nie je vhodné zameriavať sa na čas odpovede, ale skôr obsah.

Neostreľujte ho, ale ani nečakajte

Textové správy majú svoje limity, ale ich nevýhodou rovnako je, že ak má človek čas, môže ich písať prakticky neobmedzené množstvo. Tarra Bates-Duford však radí nastaviť na začiatku správny kompromis. Neozvať sa niekoľko dní môže skutočne zaváňať nezáujmom. Avšak, ak čakáte, že vám náprotivok bude venovať len v podobe písania celý svoj deň, ide o opačný extrém. Preto je vhodné písať správy vecne.

Čo je vhodné písať?

Rozhodne nie komplikované otázky, v ktorých chcete poznať partnerove názory na budúcnosť, alebo na to, čo si o vás myslí a podobne. Tarra Bates-Duford však považuje za najvhodnejšiu komunikáciu zamieriť otázky k téme spoločných aktivít, stretnutí, kedy by mal čas sa náprotivok s vami vidieť. Jednouché otázky, ku ktorým môžete priložiť aj pár slov naznačujúcich sympatie. V takomto kontexte môžete komunikovať aj častejšie. Na druhej strane nezavaľujte potenciálneho partnera množstvom otázok. Vzdialenú komunikáciu je podľa Tarry Bates-Duford lepšie smerovať k osobnému stretnutiu ako k nekonečnému písmenkovaniu.

Buďte konkrétna

Najvhodnejšie je dávať konkrétne otázky, na ktoré dostanete konkrétnu odpoveď a neriešiť kedy ju dostanete, ale v akom znení. Pretože ak človek na druhej strane prejaví záujem o osobné stretnutia, nepotrebujete si vymieňať správny do nekonečna. To môže spôsobiť viac škody ako úžitku. Buďte trpezlivá, konkrétna a partner pochopí, že sa o neho zaujímate, ale nebudete ho ostreľovať zbytočne vyčerpávajúcim textovaním.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vzťah #partnerská komunikácia #internetová komunikácia #digitálna komunikácia #chatovanie #chat
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku