Kritika, pohŕdanie, nezáujem! Áno, váš vzťah je odsúdený na zánik

, 26.07.2020 13:00
láska, hádka,rozchod
Áno, váš vzťah melie z posledného. Autor:

Pozor! Tieto tri znaky hovoria viac než jasne - buď sa okamžite spamätajte, alebo choďte od seba.

Kritika

Hranica medzi konštruktívnou kritikou a častým napádaním partnera je pomerne tenká. Kritika je súčasťou nášho každodenného života – prichádzame s ňou do kontaktu pomerne často, najmä v pracovnom prostredí. Trvalá kritika vo vzťahu, ktorá sa nesie vo večne vyčítavom tóne, je pre vzťah veľmi nebezpečná. Je živnou pôdou pre pohŕdanie, negativizmus či dokonca rezignáciu so vzťahom ako takým.

Pohŕdanie

Častá kritika vedie k pohŕdaniu smerom k partnerovi. Vidíme v ňom všetko možné, len nie milujúceho, šikovného či spoľahlivého človeka. Ak už je pohŕdanie nevedomé či nevedomé, čo znamená, že používame často ironické a sarkastické poznámky, vyvoláva u toho druhého nevôľu zotrvávať v takomto vzťahu. Výsledkom pohŕdania je, že sa druhý človek cíti bezcenný a podradný. Kto by zostával vo vzťahu, ktorý mu namiesto spokojnosti prináša takéto pocity?

Nezáujem

Pri rozhovoroch či inej interakcii sa vo vzťahu jednoducho „vypnete“. Máte po krk výčitiek, kritiky, napádania… O konštruktívny rozhovor ste sa prestali snažiť, okolo seba si staviate vysoký, nepreniknuteľný múr – ide o obranu proti nepríjemným pocitom, ktoré si už nechcete do svojho života vpúšťať. Múr „spečatí“ osud vášho vzťahu – skôr či neskôr obaja pochopíte, že týmto spôsobom sa vo dvojici fungovať nedá.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#rozvod #rozchod #kritika
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Problémy s trávením nevyriešite diétou na jeden deň, poraďte sa s lekárom.
Dosiahnete všetko čo si...

+ Zvýšte pozornosť na cestách, buďte opatrní a dodržujte pravidlá.
Dajte si pozor na neprajníkov, ktorí majú...