Týmito troma krokmi posilnite váš vzťah

, 01.04.2020 17:00
láska, vzťah, starší partner
Dôverujete si navzájom? Autor:

Aj na dobrom vzťahu je nutné pracovať. Čím ho môžete zdokonaliť?

Dôverou

Dôvera je zásadná vec. Každý vie, že dobré vzťahy sa bez nej nezaobídu. Je dôležité dôverovať partnerovi, dať mu istú slobodu a neobmedzovať sa navzájom. V praxi to samozrejme nefunguje vždy dokonale, ale preto treba na dôvere pracovať. Vzájomná dôvera je totiž základným kameňom vzťahu. Ak partnera upodozrievate, osočujete ho a dávate mu pocítiť, že mu neveríte, vzťah fungovať nebude.

Komunikáciou

Niečo vás trápi, ale dusíte to v sebe. Partner je nervózny, možno aj nešťastný, pretože nevie, či niekde neurobil chybu. Musíte spolu hovoriť. Nikto z dvojice nedokáže čítať medzi riadkami úplne všetko. Problémy sa tak kopia a zostávajú bez riešenia. Hoci sa nehádate, spokojní nie je ani jeden z vás. Mlčky sa obchádzate a až jedného dňa vaša frustrácia môže vyústiť do okamžitého rozchodu – bez množstva slov či vysvetlení.

Rešpektom

Ak sa navzájom nerešpektujete, nemôžete byť z dlhodobého hľadiska spokojní. Brať vážne názory jeden druhého, prejaviť pochopenie, chváliť sa aj vypočuť – to všetko súvisí s tým, ako sa obaja vo vzťahu cítite. Neznamená to, že je nutné so všetkým súhlasiť – to vôbec nie, ale aj kritiku či opačný názor treba vysloviť tak, aby ste sa navzájom neurážali.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#rešpekt #partner #Dôvera
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku