Ste na Tinderi? Obľúbená zoznamka bude bezpečnejšia

Zoznamovacia aplikácia Tinder bude mať nové bezpečnostné funkcie.

24.01.2020 11:00
online zoznamka, sociálne siete, sociálna sieť Foto:
Randíte online?

Pomoc v tiesni, sledovanie polohy a overovanie fotografií budú mať najprv k dispozícii používatelia v Spojených štátoch, kde už budú dostupné od 28. januára. Kedy ich Tinder sprístupní celosvetovo, zatiaľ nie je známe.

Materská spoločnosť Tinderu Match Group začala spolupracovať s platformou Noonlight, ktorá poskytuje online tiesňové služby a produkty pre osobnú bezpečnosť, ktoré bude používať aj Tinder. Technológia od Noonlightu umožní používateľom upozorniť tiesňové služby a prenášať vysoko presné údaje o polohe. Predtým, než sa používatelia s niekym stretnú, budú si môcť uložiť informácie o osobe, s ktorou sa stretávajú, ako aj čas schôdzky. Ak potom stlačia „tiesňové tlačidlo“, upozornia tiesňové služby, ktoré dostanú spomínané detaily aj s presnými dátami o polohe.

Overovanie fotografií zase používateľom pomôže vyhnúť sa podvodníkom, ktorí používajú na internete falošnú identitu. Fotografie nahrané do aplikácie budú overovať pracovníci spoločne s umelou inteligenciou. Používatelia pritom budú musieť overiť svoju totožnosť tak, že si v reálnom čase spravia niekoľko selfies podľa predlohy.

Výkonná riaditeľka Match Group Mandy Ginsberg tvrdí, že sú prvá spoločnosť zameriavajúca sa na zoznamovanie a randenie, ktorá investuje do poskytovania tiesňových služieb na svojich platformách. Spoločnosť vlastní aj zoznamky Hinge, OkCupid a PlentyOfFish. Na svoje ostatné platformy firma plánuje zaviesť bezpečnostné funkcie v priebehu roka.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #zoznamka #Tinder

+ Nenechajte sa zastrašiť, hlavne ak pôjde o neoverenú diagnózu.
Ste silnejší než si myslíte, tak sa do toho...

+ Zregenerujte svoje sily v prírode.
Riaďte sa pravidlom, všetko s mierou, porozmýšľajte nad tým....