Po koľkom rande ste už pár? Po desiatom, dvadsiatom...?

Kedy už tvoríte pár? Koľko absolvovaných stretnutí predchádza uvedomeniu si, že ste vo vzťahu?

, 12.01.2020 11:00
pracovisko, vzťah, láska Foto:
Je to aférka či vzťah?

Je to len aféra či začiatok vzťahu? Na to, kedy sa oficiálne začína vzťah dvoch ľudí sa názory rôznia. Po treťom rande? Po mesiaci? Potom, ako spoznáte jeho rodinu? Po prvom bozku na verejnosti?

Nájsť všeobecne uspokojivú odpoveď na túto otázku je nemožné. Štúdia, pod ktorú je podpísaná „University of California, Davis“, sa zamerala na niektoré zlomové okamihy vo vzťahu dvoch ľudí.

Do štúdie sa zapojilo 800 ľudí. V ich odpovediach sa vedci sústredili na to, ako sa odpovede týkali spoznávania sa navzájom, sexuálnej aktivity či pozitívnej sebaprezentácie. Výsledok? Za zlomové vo všeobecnosti ľudia označili 20. rande. Je to pre väčšinu ľudí obdobie, kedy už vie, či sa chcete s dotyčnou osobou ďalej stretávať alebo nie. Zároveň už tak intenzívne nemyslíte na pozitívnu sebaprezentáciu, človek je viac sám sebou a tým pádom bez stresu v prítomnosti partnera. Zároveň prichádza pocit, že nemá záujem spoznávať ďalších možných partnerov, prebúdza sa láska. Stupňuje sa dôvera a otvorenosť – čím viac si navzájom dôverujete, tým viac ste voči sebe úprimní. Aj tieto pokroky sa ľuďom spájajú so začiatkom vážneho vzťahu.

Následne prichádzajú už tradičné prejavy vo vzťahu, ktoré ho odlišujú aj aférky – spoločné plány, zoznámenie sa s priateľmi či rodinou, spoločné dovolenky, zdieľanie jednej domácnosti, financie…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #partnerstvo #budúcnosť #aféra

+ Zabudnite dnes na alkoholické nápoje, nechajte si to na iný deň.
Šťastie peniazmi nedosiahnete, myslite na iné...

+ Dnes si užijete krásny deň pokiaľ sa vy sami nerozhodnete inak.
Nevyvolávajte dnes zbytočné konflikty v práci,...