Chcete sa zaradiť medzi šťastné páry? Toto robte spolu pred spaním

11.01.2020 11:00
sex, vzťah, intimity, šťastie
Vychutnávajte si spoločné chvíle. Autor:

Zaspávať spokojná, po boku svojej lásky je také príjemné. Ako si to ešte vylepšiť?

Porozprávajte sa o tom, čo ste prežili

Veselé či stresujúce príhody z prežitého dňa si nenechávajte pre seba. Okrem toho, že ich vyrozprávanie slúži ako psychohygiena, ide o dielanie zážitkov, ktoré ste neprežili spolu. Zblíži vás to, vytvára sa medzi vami puto, butuje dôvera.

Spoločne sa zasmejte

Zaspávajte spokojní a šťastní. Ak si pozriete spolu jednu časť obľúbeného seriálu, pri ktorom sa schuti zasmejete, je to v poriadku. Ale takisto so môžete spomenúť na príhodu z minulosti, ktorú ste prežili napríklad počas poslednej dovolenky.

Prejavte city

Nejde o to, aby ste pred spaním „odrapotali“ povinné „Milujem ťa“. Ide o prejavenie lásky, o pohladenie, pritúlenie sa či o spoločné zaspávanie tesne pri sebe. Nežné dotyky hovoria jasne: „Som s tebou rada“, nemusíte pritom povedať ani slovo.

Povedzte kompliment

Kedy vás naposledy v práci niekto pochválil? Nie je príjemné počuť kompliment na svoju adresu? Kto iný by vám ho mal povedať, ak nie váš drahý. A platí to aj opačne. Večer mu povedzte čosi milé – oceňte, čo pre vás počas dňa urobil, pochváľte jeho svaly alebo sa zasmejte na vtipe, ktorý vám povedal…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vášeň #psychohygiena #partner #Dôvera #city
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku