Najhoršie partnerské darčeky k Vianociam? Tak na toto si dajte pozor!

Toaletná doska a mop patria medzi najhoršie darčeky, aké kedy Briti dostali od svojich partnerov či partneriek k Vianociam. Vyplýva to z ankety firmy Beaverbrooks, ktorú zverejnil spravodajský server The Sun.

02.12.2019 09:00
Už máte darček pre svojho vyvoleného? Valentín... Foto:
Darček, ktorý ho poteší? Pozor na to, aby ste mu nedali permanentku do posilňovne!
debata (1)

Niekedy je viac než jasné, že darček bol zadovážený na poslednú chvíľu, tvrdia navyše Briti, ktorí pod stromčekom rozbalili hračku z detského menu od McDonalds alebo vrecúško ryže.

Na prvých priečkach rebríčka najviac nenávidených darčekov sa podľa ankety objavil mop, „obuváky“ na topánky a vysávač. Ďalšie miesta obsadila spomínaná záchodová doska, osviežovač vzduchu, klieštiky na nechty či čajové vrecúška.

Z odpovedí dvoch tisíc opýtaných dospelých mužov a žien tiež vyplynulo, že ženy častejšie ako muži svojim partnerom oznámia, že sa im darček nepáči. Častejšie tiež trúsia pred sviatkami narážky, čo by si priali – v 87 percentách prípadov ide o dovolenku, nasledovanú náhrdelníkom alebo kvetinami (81 percent) a 80 percent žien si praje prsteň (v ankete bolo možné uvádzať viac možnosti).

Pozor by si mali muži dávať na oblečenie, topánky a spodnú bielizeň, pretože to sú darčeky, ktorými sa len málokedy trafia do vkusu partnerky. Každá dvadsiata opýtaná uviedla, že sa to jej partnerovi nikdy nepodarí.

Viac ako polovica žien by bola naštvaná, keby pod stromčekom našli čistiace prostriedky, 37 percent nechce dostať kurz varenia a na 33 percent žien neurobí dojem ľubovoľný doplnok či príslušenstvo k automobilu.

Väčšina mužov – až 80 percent – by si rovnako želala dovolenku a tri štvrtiny chcú nové auto. Tri štvrtiny by sa tiež uspokojili s čokoládou, ale 73 percent by radšej dostalo peniaze ako darček. Mužov najviac urazia akékoľvek darčeky spojené s cvičením – 35 percent nechce dostať permanentku do posilňovne a ďalších 25 percent by popudilo cvičebné vybavenie.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #muž #anketa #žena #Vianoce #darček #nepodarok