Najlepšie miesto na ukončenie stavu single? Pracovisko!

, 02.12.2019 13:00
pracovisko, vzťah, láska
Nič nezvyčajné - väčšinu času totiž trávime v práci... Autor:

Pozor, nádej pre všetkých nezadaných! Pracovisko je určite miestom, kde môžete stretnúť (aj) toho pravého... Ale zároveň aj miestom, kde ho podviesť...

Príležitosť robí zlodeja – toto úslovie je skutočne pravdivé! Spoločné ciele, trávenie času a tiež zdieľanie súkromných záležitostí. Kolegovia vedia o vašom okruhu priateľov alebo dokonca o partnerovi, s ktorým žijete. Stráviť spolu 40 alebo viac hodín týždenne je skutočne dobrou príležitosťou. Či z toho bude aj niečo viac, je už ďalšia téma. V rakúskej štúdii, ktorú si objednala online partnerská agentúra ElitePartner, sa zistilo, že až 19 percent ľudí sa už v minulosti zamilovalo do kolegu či spolupracovníka. Konkrétne každý piaty.

Prečo v práci?

Toto číslo je spočiatku dosť desivé – najmä pre tých, čo sú práve vo vzťahu. Dôvod týchto pocitov je potom však celkom zrejmý. Väčšinu času trávime v práci a pri 40 a viac hodinách týždenne dostaneme veľa príležitostí na zblíženie, vysvetlila rakúska psychologička Lisa Fischbach. Je tiež ľahšie vzájomne sa spoznať, pretože existujú spoločné témy a kontaktné miesta na prehĺbenie.

Asi štvrtina ich odmieta

Hoci je pracovisko výborným miestom na začiatok aféry a možno aj na ukončenie stavu single, 26 percent to považuje za nevhodné. Ženy protestujú viac ako muži. Kým 30 percent slobodných žien považuje za neprimerané začať si niečo na pracovisku, trápi to len 23 percent mužov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zaľúbenie #súkromie #single #pracovisko #kolega #aféra
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Prečistíte si hlavu a zregenerujte svoje fyzické i psychické sily.
Vaša snaha, ktorú v práci...

+ Dnes vynecháte pitie kávy a zistíte, že sa zlepší vaše trávenie.
Upokojte sa, práca vám pôjde od...