Tieto tri vety tesne po rozchode kamarátke nehovorte

, 25.11.2019 17:00
láska, rozchod, žena
Opäť to nevyšlo! Autor:

Opustil ju partner a je na dne. Vaša kamarátka potrebuje vypočuť, nie poučovať.

Ja som ťa varovala

Áno, človek robí chyby, zlé rozhodnutia, častokrát v ošiali ťažkej zamilovanosti. Okolie ho varuje, pretože vidí realitu neskreslenú. Zvyčajne to však nepomôže. Zamilovaný človek si musí prejsť svojou cestou vytriezvenia, aby pochopil, že tento vzťah nebol dobrý. Tak načo to pripomínať? Urobili ste krok mimo, ale nie zo zlého presvedčenia, ale z lásky.

Čas všetko vylieči

Po rozchode je človek na dne. Nevníma nič, len svoju bolesť. Potrebuje pomoc, potrebuje vypočuť, pochopiť… To, čo bude o mesiac či o dva je preňho v okamihu najväčšieho smútku nezaujímavé. Na otrepané frázy naozaj nikto zvedavý nie je. Vy viete, že máte pred sebou viac ako náročné mesiace a „svetlo na konci tunela“ je v nedohľadne.

Nie je jediný na svete

To určite nie. Ale vy ste ho milovali, bol pre vás všetkým, plánovali ste s ním život. Bol jediným na svete! Naozaj v tomto momente nechcete iného, chcete toho vášho. Predstava iného muža po vašom boku je v okamihu tesne po rozchode absurdná. A takáto veta určite nepôsobí utešujúco, skôr výsmešne.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rozchod #pomoc #kamarátka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nepodceňujte stavy úzkosti a smútku, ihneď hľadajte kontakt na odborníka.
Dnes nebudete používať...

+ Prechladnete, a to len z toho dôvodu, že sa nesprávne obliekate.
Nedôverujte ľuďom, ktorých...