Párom, ktoré sa zoznámili online, to vydrží dlhšie

, 12.11.2019 13:00
online zoznamka, rande, sociálna sieť
Vzťahy, ktoré sa začali online, sú spojené s dlhými konverzáciami. Autor:

Stále sú ženy, ktoré sú voči zoznamkám nedôverčivé. Majú pocit, že tam "číhajú" len muži, ktorým ide o sex, chcú ich rýchlo využiť a ešte rýchlejšie im zamávať z rýchlika... Omyl. Online-páriky vraj majú pred sebou dlhšiu budúcnosť.

Nielen preto, že výber je veľký, ale aj preto, že páriky, ktoré sa zoznámili online, vydržia spolu dlhšie. Ukázala to aktuálna štúdia Cornell univerzity. Dvaja vedci pozorne sledovali správanie ľudí pri zoznamovaní už od roku 1995, slúžila im na to platforma match.com. Zistili, že sme sa zmenili oveľa viac, ako sa domnievali.

Predovšetkým, čo sa týka medzinárodných manželstiev a vzťahov. Pri „klasickom“ randení sa človek vo väčšine prípadov spolieha na svojich priateľov, prácu, koníčky a okruh známych. Pri online randení, keď si nenastavíte žiadne filtre na obmedzenie výberu, prakticky nie sú žiadne hranice. Od roku 1995 vzrástol počet medzinárodných sobášov. A netreba si o ne robiť starosti, pretože podľa vedcov by mali práve tie trvať dlhšie a byť stabilnejšie.

Prečo je to tak? Vedci si zatiaľ nie sú celkom istí. Vysvetľovať by to mohol fakt, že človek si „vyberá“ zámerne, a už od začiatku jasne definuje, že hľadá niekoho s podobnými záujmami. Okrem toho sú vzťahy, ktoré sa začali online, spojené s dlhými konverzáciami. Tými si účastníci prakticky odklepnú, že sú si blízki.

V každom prípade tieto pozorovania poskytujú dobré argumenty, keď sa vás priatelia a rodina opäť spýta, prečo si hľadáte niekoho práve cez internet. Ak chcete byť skutočne odporná, môžete povedať, že vaše manželstvo bude tým pádom oveľa lepšie, ako tie „bežné“.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rozhovor #rande #online #manželstvo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Prospelo by vám plávanie a cvičenie známych zostáv na chrbát.
V podnikaní sa vám bude dariť, ale...

+ Častú migrénu nevyriešite plačom do vankúša. Vyskúšajte poriadnu masáž.
Myslite na zadné dvierka a...