Láska? V týchto prípadoch je už mŕtva a vy sa musíte pohnúť ďalej

08.10.2019 13:00
láska, problém, vzťah, rozchod
Aj láska sa môže skončiť, nič s tým nenarobíte. Autor:

Koniec lásky? Aj to patrí k životu, niekedy je zbytočné vzťah donekonečna naťahovať.

Každý z vás je inde

Stáva sa to najmä pri dlhotrvajúcich vzťahoch. Zatiaľ, čo jeden z dvojice túži po spoločnom veľkom kruhu, ten druhý je spokojný tam, kde je. Nastáva to v čase, kedy začnú napríklad žene tikať biologické hodiny, ale muž nič také nepociťuje. Každý z dvojice sa chce vydať na cestu iným smerom, čo zvyčajne neskončí dobre. Chvíľu sa môžete tváriť, že veci vyriešite, že počkáte, ale ak je volanie po kroku kamsi ďalej čoraz naliehavejšie, vzťah stroskotá.

Jeden klame, druhý trpí

Jedno klamstvo ste odpustili, snažili ste na naň zabudnúť. Ale po čase sa o slovo hlási ďalšie – možno nie také veľké ako bolo to predošlé, ale predsa len klamstvo. Zatiaľ, čo jeden sa zožiera nedôverou, druhý vymýšľa lži, z ktorých napokon aj tak niet cesty späť. Ak je váš vzťah čoraz viac obmotaný klamstvami, je to znamenie, že v poriadku rozhodne nie je a treba urobiť rázny koniec.

Už miluje len jeden

Jeden z dvojice je už jednou nohou zo vzťahu „vonku“. Láska preňho vyprchala, ale nemá dosť odvahy povedať, že odchádza. A tak sa spoločné prežívanie naťahuje – ani jeden nie je šťastný. Chyba je v komunikácii, aj rozchod k životu patrí – len je otázke, v akej forme príde. Úprimnosť je na mieste, citlivé „zbohom, odchádzam“ sa síce nepočúva druhej dobre, ale rozchod môže prebehnúť aj slušne.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rozchod #partner #koniec lásky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku