Toto je najbežnejší dôvod, prečo sa ženy holia v intímnej oblasti!

, 22.09.2019 11:00
vagína
Prúžok v strede, brazílsky strih alebo "húština". Tím belgickej univerzity skúmal motiváciu pre rôzne intímne strihy. Autor:

Belgický výskumný tím sa dopracoval k odpovediam na otázky o aktuálnom trende v oblasti intímnych strihov a dôvodov, prečo sa ženy (ne)holia v intímnej oblasti.

Spoločenský tlak nehrá pri (ne)odstraňovaní chĺpkov u žien žiadnu rolu, ukázala to aktuálna štúdia belgickej univerzity.

4 z 5 žien sa holia pravidelne

Prúžok v strede, brazílsky strih (úplne dohola) alebo „húština“. Tím belgickej univerzity skúmal motiváciu pre rôzne intímne strihy. Pod titulkom „holiť či neholiť“ v „Public Hair Removal and Its Association with Relation and Sexual Satisfaction in Woman and Men“ sa spytovali dohromady viac ako 4 tisíc účastníkov starších ako 15 rokov. Nešlo pritom len o to, či sa holia, ale tiež prečo sa (ne)holia. 80 percent spytovaných žien sa v intímnej oblasti oholilo krátko pred prieskumom, v prípade mužov išlo len o 39 percent. Len 3 percentá žien si intímne ochlpenie nikdy neodstraňovalo, u mužov toto číslo stúplo až na 21 percent.

Najčastejší dôvod: Orálny sex

Čo sa týka dôvodov, prečo si ženy odstraňujú chĺpky v intímnej oblasti, ženy s ktorými autori štúdie diskutovali, sa viacmenej zhodovali. Až 75 percent uviedlo, že si oveľa viac užívajú orálny sex. 39 percent mužov označilo orálny sex ako dôvod holenia. 67 percent žien sa po holení cíti „ženskejšie“ (čo tým mysleli, sa v štúdii neuvádza), 63 percent si vďaka holeniu užíva „pocit ľahkosti“ a 62 percent žien uviedlo, že ich partner uprednostňuje intímnu oblasť bez chĺpkov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#orálny sex #intímna oblasť #holenie #chlpy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Čerstvé ovocie si môžete dopriať každé ráno, budete sa cítiť zdravo.
Prepočítate všetky výdavky na...

+ Snažte sa obmedziť mliečne výrobky, škodia vašej pleti.
Zaplatíte svoje dlhy, ktoré máte a bude sa vám...