Štyri príznaky, že máte práve ovuláciu

, 02.09.2019 11:00
sex, vzťah, intimity
Počas ovulácie býva každá žena atraktívnejšia a má chuť na sex... Autor:

To, že je menštruácia "na ceste", vieme veľmi dobre, rozpoznáme ju vďaka príznakom, ktoré sa spájajú s PMS.

Cítime nafúknuté brucho, prípadne kŕče, sme podráždené viac, ako inokedy… A čo ovulácia, aké príznaky ju sprevádzajú? Je dobré o nej vedieť v prípade, že chcete, alebo naopak, nechcete otehotnieť.

4 príznaky, že sa blíži ovulácia

Mierne kŕče v podbrušku
Nie, táto bolesť ani náhodou nepripomína menštruačnú a časovo je orientovaná v strede cyklu. Možno ju cítiť na pravej alebo ľavej strane v podbrušku ako ťahanie. Bolesť môže byť len letmá, každopádne ju spozorujete.

Výtok sa mení
Vaginálny výtok o niečom vypovedá. V plodnej fáze je tenší, vodnatejší a pripomína tekuté vaječné bielko. Ak je dostatočne vodnatý na to, aby sa dal natiahnúť medzi prstami, ovulujete.

Máte chuť na sex
Z biologického hľadiska to dáva zmysel – čím ste plodnejšia, tým viac túžite po sexe. Ak teda nemôžete na nič myslieť a v hlave máte len predstavu, ako skočíte doma na priateľa, keď sa vráti z práce, pravdepodobne ste veľmi plodná – alebo len čerstvo zamilovaná. Mimochodom, nezabúdajte ani na to, že počas plodných dní pôsobí každá žena atraktívnejšie.

Mení sa bazálna teplota
Ak chcete otehotnieť, pravdepodobne už túto procedúru poznáte. Kto chce vypočítať svoje plodné dni, pravidelne meria bazálnu teplotu (v ústach alebo vo vagíne). Teplota krátko pred ovuláciou stúpa. Merať ju treba bezprostredne po prebudení, ešte predtým, ako vstanete z postele. Keď je trochu vyššia ako bežne, je to príznak blížiacej sa ovulácie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vaginálny výtok #podbruško #plodné dni #ovulácia #bazálna teplota
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku