Nekonečná láska? Aj vďaka týmto tipom vydrží

, 28.08.2019 17:00
pracovisko, vzťah, láska
Aby vaša láska vydržala navždy... Autor:

Čo robia naozaj šťastné páry inak ako tie obyčajné? Niečo sa od nich naučte.

Hádajú sa, ale nie o nepodstatných veciach

Hádky či výmeny názorov sú dôležité aj preto, aby vzťah fungoval. Spokojný vzťah neznamená, že ľudia sa neustále iba usmievajú a všetko, čo ich trápi, si nechávajú pre seba, aby nenarušili „pokojný“ vzťah. Naopak! Komunikujú, občas aj ostrejšie, ale vždy konštruktívne. Nevedia sa dohodnúť? Tak sa o to pokúšajú, zvýšia hlas, jasne hovoria svoje argumenty. Navzájom sa neurážajú, ale sa snažia jeden druhého presvedčiť o svojej pravde. Hádku však vždy ukončia nejakým rozhodnutím, ktoré obaja akceptujú. Ich vzťah sa tak hýbe dopredu.

Milujem ťa si nielen hovoria, oni si to dokazujú

„Ľúbim ťa“ ide z úst ľahko… Ale čo každodenný dôkaz o láske? Šťastné páry si lásku nedokazujú len slovami, ale aj činmi, hoci maličkými prejavmi náklonnosti počas každého dňa. Práve týmito drobnosťami si partneri jeden druhému dokazujú, ako sa seba myslia a ako sa majú radi. Pripravíte si navzájom rannú kávu, večer uvaríte chutné jedlo, ktoré partner miluje, kúpite lístky na speváka, ktorého ste počúvali pri vašom zoznámení… Stále sa môžete navzájom obdariť niečím príjemným alebo pre seba urobiť čosi, čo vám zodvihne náladu.

Doprajú si priestor na koníčky aj kamarátov

Ak ste spolu vo vzťahu dlhé roky, potrebujete sa nadýchnuť aj „mimo“ neho. Prečo? Aby ste sa s radosťou opäť vracali do partnerovej blízkosti. Víkend s kamarátkami či dovolenka ako „chlapská jazda“? Prečo nie? Hoci sa milujete, nemusíte byť na sebe zavesení nonstop. Všetko je o dôvere – nemusíte predsa zdieľať spoločné záujmy, len si treba na ne dopriať čas a priestor. Tak, aby ste boli spokojní vo vzťahu obaja. Držať jeden druhého „ďaleko“ od ostatných neprospieva ani vzťahu, ani láske.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#porozumenie #partner #hádka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku