Sú muži po boku kyprejších žien spokojnejší?

16.06.2019 11:00
kyprá žena, plus size, obézna žena, obezita
Zvodná aj s kyprejšími tvarmi. Autor:

Naozaj väčšina mužov túži po žene s mierami 90-60-90?

To, že existujú muži a nie je ich málo, ktorí dávajú prednosť pred ženami s veľkosťou 36 skôr tým s plnšími tvarmi, nie je žiadnym tajomstvom. Psychologický magazín „PLOS One Journal“ zverejnil štúdiu, ktorá hovorí, aké typy žien uprednostňujú muži žijúci v strese. A možno vás výsledky štúdie prekvapia, dokonca potešia.

Snahou štúdiu bolo opísať, aký vplyv má život v strese na mužský úsudok, čo sa atraktívnosti žien týka. 40 mužov rozdelili do dvoch skupín, jedna skupina mužov bola vystavená stresujúcej situácii, druhá skupina zostala v pokoji. Obom skupinám boli predložené fotografie rôznych typov žien, čo sa hmotnosti týka, od štíhlych až po obézne.

Tí muži, ktorí boli v skupine „stresu“, si z fotografií vybrali tie ženy, ktoré zobrazovali dámy kyprejších tvarov. Priznali, že pri takýchto ženách sa skôr upokoja a pociťujú príjemné uvoľnenie, že v nich vyvolávajú príjemnejšie emócie ako ženy chudšie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#prieskum #muži #stres #kypré tvary
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Teplé kúpele pre vás môžu byť ten najlepší spôsob relaxácie.
Myslite na zadné dvierka, rodinu...

+ Vhodný čas na preventívne vyšetrenie u zubného lekára.
Nakúpite len nevyhnutné, myslite na predčasné...