Ako je možné, že niektoré ženy si nájdu super partnera na celý život?

Áno, šťastné dlhodobé vzťahy vzbudzujú v mnohých okrem obdivu aj závisť. Ako je možné, že práve ona mala také šťastie? V čom je iná ako ja, kde robím chybu?

21.05.2019 17:00
rande Foto:
Šťastná s partnerom navždy?
debata (1)

Väčšina ľudí z vlastnej skúsenosti vie, že vzťahy môžu byť bolestivo komplikované. V čom teda spočíva tajomstvo úspešného partnerstva? Ako je možné, že niekoľko málo žien si dokáže nájsť perfektného partnera a žiť s ním celý život vo výnimočne šťastnom zväzku? Odpoveď nie je zložitá: Múdre Ženy presne poznajú svoju hodnotu. Svoje želania a túžby dokážu konkrétne, zrozumiteľne vyjadriť a zároveň berú vážne aj potreby svojho partnera. Dá sa niečo také naučiť? Ako mám postupovať?

Muži majú radi ženy, ktoré sa majú rady

Kde treba začať? Pri sebe a vlastnej sebaúcte. Práve tá sa podpisuje pod mnohé ťažkosti vo vzťahoch. Pre ženy, ktoré by sa chceli stať múdrejšími a zrelšími v záležitostiach lásky, ponúkajú úspešní autori a psychoterapeuti Steven Carter a Julia Sokol v knižnej novinke Muži majú radi ženy, ktoré sa majú rady jednoduché a fungujúce princípy pre udržanie pevného a dlhodobého partnerského vzťahu.

Pretože, čo sa týka vzťahov, ani múdre ženy nie sú imúnne voči typickým chybám, ktoré ničia partnerskú harmóniu. Neraz sa točia v rovnakom kruhu – opakovane sa dopúšťajú rovnakých omylov; milujú mužov toho istého typu, a potom, keď ich vzťah stroskotá, vyplakávajú na pleciach tých istých kamarátok. Hlavná myšlienka knihy Muži majú radi ženy, ktoré sa majú rady spočíva na princípe, že úspešný vzťah môžu partneri vybudovať len pod podmienkou, že sa prijímajú takí, akí sú, a že láska môže vzniknúť len zo zdravej sebalásky.

V knižnej novinke sa napríklad dozviete, čo múdra žena nerobí:

  • Nikdy nesnaží urobiť dojem natoľko, aby si nevšimla potenciálne fatálne chyby na tom druhom. Vie, ako zabrániť tomu, aby prvá spoločná večera bola aj tou poslednou.
  • Vie, že ani sekundové lepidlo nemôže udržať dvoch ľudí spolu každú sekundu.
  • Vie, o ktorých záležitostiach sa s mužmi nehovorí, až kým sa nevytvorí pevnejšie puto. Rozpozná, kedy sa ju muž snaží vyprovokovať a nenechá sa zatlačiť do kúta.
  • Vie, koľko je ochotná do vzťahu vniesť, a koľko zniesť.
  • Nepozerá sa do spätného zrkadla, keď vie, že je čas pohnúť sa dopredu.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #partner #harmónia #sebaúcta

+ Zamerajte sa na kondíciu a posilnenie imunity. Zdravie je prioritou.
Pracovné problémy vyriešite s nadhľadom a...

+ Nemusíte mať výčitky z jedla ste predsa na dovolenke, doprajte si.
Na pohovore so šéfom...