Najčastejšie príčiny, prečo páry nemajú sex

15.05.2019 17:00
sex, vzťah, intimity
Nuda v posteli? Autor:

Nuda aj stres, či zaujatosť sebou samým. Ale všetky problémy sa dajú riešiť. Nenechajte váš sexuálny život zmrznúť.

Stres

Práca, deti, domácnosť – popri všetkých starostiach či povinnostiach sa sex v bežnom živote dostáva na vedľajšiu koľaj. Možno sa k nemu z času na čas dostanete, ale nejde o žiadnu noc plnú vášne, skôr o manželskú povinnosť. Je jasné, že kým v plnení povinností nepoľavíte a život si lepšie nezorganizujete, váš sexuálny život bude strádať.

Psychické problémy

Depresie, úzkosti, strachy – psychická nerovnováha a psychické problémy nejdú so zdravým sexuálnym životom ruka v ruke. Práve takéto problémy sa hlásia o slovo čoraz častejšie, čím sa sexuálny život dostáva na posledné miesta záujmu vo vzťahu. Aj psychické problémy sa dajú riešiť, je nutné s tým začať skôr, než „pochovajú“ nielen váš sexuálny život, ale aj celý vzťah.

Nuda

Po pár rokoch sa celkom nenápadne do vzťahu pripletie nuda a už je zle… Zo spálne sa vyháňa potom ťažko, ale nie je to nemožné. Ak sa nude a stereotypu chcete vyhnúť, sex udržiavajte v kondícii neustále – príjemnými večermi plnými vášne, skúšaním nových polôh či sexuálnych hračiek. Prekvapujte sa navzájom, nenechajte všetko plynúť len tak, snažte sa.

Nefunkčný vzťah

Len ťažko to funguje v posteli, ak to nefunguje dvojici mimo nej. Iste, občas takýto model môže „prežiť“, ale určite nie dlhodobo. Ak ste ako dvojica frustrovaná, spoločný život vám nejde, večne sa hádate či upodozrievate, chuť na sex je zrejme to posledné, čo vás pri pohľade na partnera opantá.

Málo komunikácie

Aj nezáujem o život partnera a zameranie výlučne na svoj život a svoje vlastné potreby vedú k zhoršeniu sexuálneho života páru. Neviete si prejaviť lásku, neviete sa porozprávať, navzájom sa odcudzujete. Rozprávať sa predsa nemusíte len o tom, čo si uvaríte či aký film si pozriete. Môžete si do ucha pošepkať vaše sexuálne fantázie, v partnerovi vzbudiť vášeň a tak opäť rozdúchať iskry vo vašom vzťahu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#nuda #partner #vášeň
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Starajte sa o svoje zuby inak na to škaredo doplatíte.
Financií máte na rozdávanie, môžete si dovoliť...

+ Ak sa cítite chorý neváhajte a ostaňte doma, neohrozujte svoje okolie.
Pracovať môžete aj doma, zároveň sa...