Túžite po dieťati? Vieme ako často sa milovať a v akej pozícii

03.04.2019 11:00
láska, vzťah, milovanie
Snaha splodiť dieťa zvyšuje sexuálnu aktivitu v spálni. Autor:

Hovorí sa, že stačí chvíľa nepozornosti a dozvuky milovania sa prejavia o deväť mesiacov. Prax je však taká, že na založenie rodiny málokedy stačí jedno milovanie.

Pol roka milostného snaženia

Sociálna komunita ChannelMum sa podujala na výskum, aby zistila, koľko dvojici trvá, kým sa dopracuje k pozitívnemu tehotenskému testu. Do prieskumu sa zapojilo 1194 dvojíc, ktoré sa nažili splodiť potomka. Niekomu sa podarilo na prvý raz, niekomu ani po pár mesiacoch. No ako to už v prieskumoch chodí, vždy sú o priemerných hodnotách. Štatistiky tak ukázali, že priemerná dvojica sa miluje 78-krát pred tým, ako za objavia dve čiarky na tehotenskom teste. Tento početný sexuálny kontakt sa rozloží na 158 dní, čo je pol roka. To je obvykle doba, po akej sa pár od rozhodnutia stať sa rodičmi, teší z prvej návštevy gynekológa.

Zvyšuje sa frekvencia

Zaujímavé je, že snaha splodiť dieťa väčšine dvojíc zvýši sexuálnu aktivitu v spálni. Podľa ChannelMum sa dvojice milovali priemerne 13-krát za mesiac, čo je podstatne viac, ako pri dvojiciach, ktoré sa o potomka nesnažia. Zdalo by sa, že zvýšená intenzita milostnej aktivity vplýva na partnerov pozitívne, no nie je to vždy pravda. Hlavne ak sa nedarí.

Stres aj práca

Počet milovaní stúpne, ale nedá sa povedať, že by priamo úmerne stúpala aj radosť. Anonymný prieskum si dovolil zverejniť aj skutočnú pravdu o tom, ako napríklad muži vnímali snahu plodiť dieťa. 18% mužov intenzívny sexuálny život s cieľom splodiť potomka nevnímalo už ako potešenie zo sexu, ale ako prácu. A až 43 % mužov po prvých neúspešných pokusoch k pocitom námahy pripojilo aj frustráciu, či sú vôbec schopnými splodiť potomstvo. Pociťovali podvedome tlak na psychiku.

Najviac otehotnení má na svedomí misionárka poloha

Tri štvrtiny párov splodili dieťa pri misionárskej polohe. Patrí teda jednoznačne k tým najplodnejším polohám na svete. Štvrtine párov sa to podarí v pozícii odzadu. Prakticky v štatistike sa vyskytovali len tieto dve, ostatné mali hodnotu štatistickej odchýlky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#sexuálne polohy #stres #plodnosť #otehotnenie #frekvencia milovania
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zabúdate na ovocie a zeleninu, predídete neželaným chorobám.
Predaj nehnuteľnosti vám môže zabezpečiť...

+ Zaujímajte sa viac o vaše zdravie, vek vám pribúda a choroby tiež.
Ponúkané peniaze môžete odmietnuť,...