Dva, päť či osemnásť? Aký je ideálny vekový rozdiel vo vzťahu?

, 27.02.2019 15:00
srdce, láska, vzťah, milovanie
Ideálny vekový rozdiel je presne jeden rok. Autor:

Láska sa nepýta, láska jednoducho je. Štúdie však ukazujú, že vekový rozdiel medzi partnermi ovplyvňuje trvanie vzťahu. Existuje niečo ako ideálny vekový rozdiel?

„Vieš, možno jednoducho potrebuješ zrelého, vyspelého muža,“ aj toto môže byť rada priateľky, krátko po rozchode s rovesníkom, prípadne s o čosi mladším mužom. „Muži v tvojom veku (25–30), sú častokrát nezrelí, nechcú sa viazať, nevedia, čo chcú…“ Sú to všetko len reči? Je láska otázkou vekového rozdielu? Existuje taký, ktorý zaručí „trvanlivosť“ vzťahu? Bude to kombinácia „starší muž + mladšia žena“? Alebo vydrží skôr vzťah „staršia dáma so zajačikom“? Či orientovať sa na rovesníkov?

Čím väčší vekový rozdiel…

… tým väčšia pravdepodobnosť rozchodu. Vedci z univerzity Emory v Atlante chceli tieto závery podložiť vedecky a preto analyzovali 3 tisíc párov. Ukázalo sa, že čím väčší vekový rozdiel, tým väčšia pravdepodobnosť, že dôjde k rozchodu. Ak vás delí päť rokov, riziko rozchodu je 18 percent. Ak je to už desať rokov, riziko, že váš vzťah neprežije, sa zvyšuje na 39 percent. Skutočne zlý je vekový rozdiel 20 rokov a vyššie. Štatistika v takomto prípade hovorí až o 95 percentnej pravdepodobnosti, že láska zlyhá.

Toto má byť ideálny rozdiel

Ideálny vekový rozdiel podľa vedúceho prieskumu Huga Mialona je presne jeden rok. Podľa štatistiky sa rozviedli len 3 percentá párov, ktoré delil rok. Vedec upozornil na to, že na rozchod majú, pravdaže, vplyv aj iné faktory. Oni pri svojom výskume nepozerali na to, ako negatívne ovplyvňuje lásku pôvod, rebríček hodnôt či záľuby. Pozorovali len a len vekový rozdiel.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rozchod #rozvod #vekový rozdiel #rovesník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku